Yaşam - insan

Amaçlarınıza Ulaşmada 7 Basit Strateji

Küçük büyük farketmez, amaçlarınız için strateji kullanın.

Her zaman yeni bir işe ve ya projeye atılacağımız zaman motive ederiz kendimizi ama genellikle bu motivasyon kolaylıkla kırılır. Düzenli ve kararlı bir şekilde çalıştığımız zaman hep aydınlığa çıkabiliriz.

1. Başaracağınızı hayal edin.

Başaracağınızı hayal edin

Büyük amaçlar ağır hissettirebilir özellikle hayatınızı değiştireceğini düşündüğünüzde. Motivasyonunuz düştüğünde bitiş çizgisini hatırlamaya çalışın ve yeniden ayağa kalkın.

2. Sonraya bırakmayın.

Sonraya bırakmayın.

Sabahın erken saatinde kalkıp işinizi halletmek yerine uyumak daha ağır basabilir fakat sonucunda daha iyi bir şeyin olacağını düşünerek kendinizi gaza getirin.

[irp]

3. Hesaplı olun.

Hesaplı olun

Amacınıza ulaşabilmek için nelerin gerekli olduğunu arkadaşınıza anlatın ve bu sürecin sonuna bir bitiş tarihi koyun. Çoğu insan kendini bu şekilde motive etmeye çalışır.

4. Bir gününüzü kendinize ayırın.

Bir gününüzü kendinize ayırın

Mantıksız gelebilr ama haftanın 7 günü çalışmak zorunda hissetmemelisiniz. Amacınızı gerçekleştirmelisiniz fakat kendinizi öldürmenize gerek yok. Hedefinize ulaşabilmeniz için sağlıklı ve sosyal olmanız da gerekli.

5. Başarılı insanlarla beraber ol.

Başarılı insanlarla beraber ol.

Etrafında seninle aynı hedefe ulaşmaya çalışmış ve başarılı olmuş insanlar olsun çünkü onların fikirlerinden yararlanacaksınız.

6. Arkana bak.

Arkana bak

Amacınızda ne kadar ilerlerdiğinizi görmek için her defasında döküman oluşturun ve ne kadar ilerlediğinizi kontrol edin. İlerleme gösterdiğinizi fark ettiğinizde mutlu olacaksınız.

7. Yapabileceğini unutma.

Yapabileceğini unutma

Hiç bir zaman yapamam demeyin hayat mottonuz ben yapabilirim olmalı.

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu