Türkiye

Akdeniz’de peş peşe 2 deprem meydana geldi

Gece 00:06’da ve 00:10’da Muğla’nın Dalaman ilçesi açıklarında peş peşe 2 deprem meydana geldi. Kandilli Deprem Araştırma Enstitüsü’nün yaptığı paylaşıma göre depremlerin ilki 4.6 büyüklüğünde, ikincisi ise 4 dakika sonra 3.2 büyüklüğünde meydana geldi. Peş peşe olan depremler Dalaman ilçesi ve yakın çevresinde kısa süreli korku yarattı.

Gece 00:06’da Akdeniz’de Muğla ili Dalaman ilçesi açıklarında art arda iki deprem meydana geldi. İlk deprem 00:06’da olurken büyüklüğünün 4.6 olduğu belirtildi. Bu depremin üzerinden 4 dakika geçmişken yine aynı bölgede 00:10’da 3.2 büyüklüğünde ikinci bir deprem oldu. Muğla Dalaman’da ve yakın bölgelerde vatandaşlar tarafından hissedilen deprem bir süreliğine vatandaşlarda korku yarattı. Yaşanan depremlerin ardından herhangi bir mal ve can kaybı yaşanmadığı belirtildi.

Depremlerin ilki 4.6 büyüklüğünde meydana geldi.

AFAD tarafından internet sitesinde paylaşılan bilgide, saat 00:06’da Merkez üssü Muğla, Dalaman ilçesi açıklarında 4.6 şiddetinde deprem meydana geldiği belirtildi. Deprem deniz seviyesinden 7 km derinlikte olurken Dalaman’a uzaklığı 28 kilometre uzakta olduğu bilgisi verildi.

İkinci deprem 3.2 büyüklüğünde meydana geldi.

İlk depremin üzerinden 4 dk geçmişken bu sefer yine aynı bölgede Dalaman’a yaklaşık 19 km uzaklıkta ve deniz seviyesinin 5.9 km derininde 3.2 büyüklüğünde ikinci deprem oldu.
muğla dalaman depremi

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu