Oyun Dünyası

The Last of Us 2 oyunu ertelendi: Yeni tarih belli oldu

2016 yılında duyurulmasından itibaren en çok beklenen oyunlar arasına giren The Last of Us Part II oyununun çıkış tarihi 21 Şubat 2020 olarak açıklanmıştı. Yapımcı firmalar Sony ve Naughty Dog’un yaptığı yeni açıklama ile oyunun çıkış tarihinin daha ileri  tarihe ertelendiği belirtildi. Yeni açıklanan tarih ise 29 Mayıs 2020 olarak belirlendi.

Geçen ay Sony, katıldığı etkinlik sırasında The Last of Us Part II  oyununun çıkış tarihini belirtmişti fakat bu açıklamanın üzerinden daha bir ay geçmişken oyunun çıkış tarihinin ertelendiğinin açıklanması oyun severleri şaşırttı. Oyunun yaratıcı yönetmetini olan Neil Druckmann tarafından yayınlanan blog yazısında oyunun ertelenme sebebi olarak oyunun kalitesinin Naughty Dog’un istediği oynanış standartlarına henüz ulaşamamış olması olarak gösterilmiş.

the last of us 2 çıkış tarihi

Druckmann paylaştığı yazısında “Önümüzde iki seçeneceğimiz vardı: Oyunun bazı kısımlarından taviz vermek veya biraz daha zaman istemek. Biz burada ikincisini tercih ettik. Yeni çıkış tarihi, oyunu tam olarak bizi tatmin edecek şekilde tamamlamamıza yardımcı olacak. Ayrıca ekibimizin üzerindeki stresi de böylece azaltmış olacağız.” ifadelerini kullandı.

The Last of Us ilk oyunu 2013 yılında PlayStation 3’e özel piyasaya çıkmış ve kısa sürede milyonların beğenisini kazanmayı başararak efsane oyunlar arasına adını yazdırmayı başarmıştı. PlayStation 4’ün çıkmasının ardından ise remastered edilerek PlayStation 4 için yeniden yayınlandı ve yeni grafikleriyle birlikte onlarca ödülü almayı başardı.

Yeni oyunda korumaya çalıştığımız Ellie yeni oyunda başrolde karşımıza çıkıyor ve yeni maceralara atılıyoruz.

The Last of Us Part 2 oynanış videosu

 

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu