HaberlerPolitika

AK Parti İstanbul’un tüm ilçelerinde seçime itiraz edecek


AK Parti, İstanbul’un tüm ilçelerinde itiraza hazırlanıyor. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, 31 Mart yerel seçimleri için partilerin 3 gün içerisinde itiraz etme haklarının olduğunu açıklamıştı. Tüm ilçelerde itiraz edilmesi durumunda bu süreç nasıl ilerleyecek?

İlçe seçim kurumlarına itiraz süresi 2 gün, akabinde bu süre sonunda ilçe seçim kurulları 2 gün içerisinde sonuca bağlayacak ve itirazlar il seçim kurulu tarafında devam edecek. İl seçim kurumlarının süresi ise 1 gün, süre sonunda il seçim kurumları itirazları karara bağlamak durumunda. 

Son kararı YSK verecek

İlgili Makaleler

Süreçte son kararı verecek olan kurum ise YSK olacak, ilçe ve il seçim kurullarının vermiş olduğu kararlar YSK’ya gönderilebilecek, 13-14 Nisan tarihinde de YSK’nın o itirazlara ilişkin neticeye varmak durumunda. 

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu