HaberlerListeler

Dört arka kamerası olan Huawei P30 Pro görüntüler ortaya çıktı

https://www.donanimhaber.com/Dort-arka-kamerali-Huawei-P30-Pro-nun-tasarimi-aciga-cikti–106145

2018’in ilk aylarında piyasaya çıkan Huawei P20 Pro ilk üç arka kameralısı olan akıllı telefon olarak tanıtılmıştı. Bundan yola çıkılarakta 2019 başlarında piyasaya çıkacak olan Huawei P30 Pro’nun da dört arka kamerasına sahip olacağını düşünülüyor.

Çok kısa bir süre önce Samsung tarafından piyasaya sürülen Galaxy A9 modelinin arka tarafından dört kamera yer alıyordu ve bunu yapan ilk firma olmuştu. 

Aksesuar üreticisi Olixar tarafdından paylışan görsellerde ortaya çıkan Huawei P30 Pro ve P30 modellerinin kullanacağı kılıflar yer alıyordu. Görseller incelendiğinde kameraların haricinde ek olarak yeni bir kamera sensörünün daha yer alacağı görülüyor. P30 modeli ise arka kısmında 3 kamera ile pisayaya çıkacak.

Huawei P30 Pro’nun rakibi Samsung Galaxy S10

Huawei P30 Pro'nun rakibi Samsung Galaxy S10

2019 yılındaki tepe model akıllı telefon yarışında karşısındaki rakibi Samsung Galaxy S10 olacak olan P30 Pro’da arka kısmında yer alan ve alt alta sıralanmış  dört kameranın yan tarafından LED flaş ve lazer otofokus sensörü bulunuyor. 

Hali hazırda çok iyi fotoğraf tecrübesi sunan Huawei’nin yeni modelinde ne gibi gelişmeler sunacağı merakla bekleniyor.

Yeni paylaşılan görüntüler incelendiğinde ön kamera için çentik kullanımını küçülttükleri ve P30 ve P30 Pro ekranlarında kamera için su damlası şeklinde öncekine oranla çok daha küçük bir çentik yer alacağı görülüyor.  Rakibi olarak gösterilen Galaxy S10 ve S10 Plus modellerinin ise ön kamerayı ekranda yer alacak bir deliğe yerleştireceği bekleniyor. 

Olixar’ın paylaştığı görüntüler, P30 ve P30 Pro’nun ekranında su damlası şeklinde küçük bir çentik olacağını gösteriyor. Huawei P30 serisi, delikli ekranla piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S10 ve S10 Plus modelleri ile rekabet edecek. Galaxy S10 serisinin Şubat ayında tanıtılacağı bildirilirken, P30 ve P30 Pro’nun Mart ayında resmiyet kazanacağı söyleniyor.

Huawei P30 Pro ne zaman çıkacak?

Geçmiş yılları referans alırsak Huawei P30 Pro çıkış tarihi olarak 2019 Mart ayını beklememiz gerekiyor. Samsung Galaxy S10 ise 2019 Şubat ayında tanıtılacak.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu