Faydalı BilgilerListeler

AIDS Tanısı, Belirtileri ve Tedavisi

AIDS Tanısı ve Belirtileri

AIDS Tanısı ve Belirtileri

AİDS virüsü vücuda girdiği takdirde vücut bağışıklık sistemi zayıflamaya başlayacaktır. İlk anda herhangi bir belirtiyi anlamak pek mümkün değildir.AİDS virüsünü tespit etmenin en yetkin yolu kan testidir. HIV virüsü vücutta aktif hale geldikten sonra kişinin bağışıklık sistemi zayıflayacağından kişi soğuk algınlığı ve bu gibi basit hastalıkları dahi uzun süre atlatamayacaktır.Hastalıkların geç iyileşmesi en belirgin belirtilerdendir. 

Aids Tedavisi

Aids Tedavisi

AİDS hastalığı uzun süreçlerde devam eden ancak tedavisi bulunmayan bir hastalık türüdür. Bir AİDS hastası 10-12 sene boyunca bu hastalığı taşıyabilmektedir. Hastalığın seyri kişinin bağışıklık sistemine göre değişiklik gösterebilirken, uzmanlar yaklaşık 40 yıldır bu hastalığa kesin bir tedavi bulamamıştır.

AİDS hastalığı için tedavi olmasa da hastanın ömrünü uzatmak ve hastalıklara karşı daha rahat dirençli olabilmesi için AZT (Zidovudine) adı verilen bir ilaç kullanılabilmektedir. Bu ilaç bağışıklık sistemine destek olmakta ve direnci arttırmaktadır. Ancak HIV virüsünü etkileyecek veya yok edecek bir ilaç henüz bulunmamaktadır. 

Uzmanlar bu hastalık üzerine yıllardır çok sayıda çalışma yapmakta ve büyük gelişmelerde kaydetmektedir. Şu anda HIV virüsü üzerine birçok aşı deneyi yapılmakta ve bazı güncel gelişmeler olduğu iddia edilmektedir.

Originally posted 2017-09-16 02:59:27.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu