Faydalı BilgilerListelerSağlık

Yeşil Çay Zayıflatır Mı? Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir?

Diyet yapan herkes yeşil çay zayıflatır mı sorusunu düşünmüştür. Yeşil çayın faydaları arasında zayıflama özelliği vardır. Son yıllarda zayıflama amacı ile kullanılsa da uzun zaman boyunca baş ağrısı için kullanılmıştır.

Yeşil Çay Zayıflatır Mı ?

Yeşil çayın faydaları arasında aslında en önemsizlerinden birisi zayıflamaktır. Yeşil çay hangi derde deva oluyormuş göz atalım.

Yeşil çayın faydaları nelerdir?

Yeşil çayın faydaları nelerdir?

  • Gribe karşı etkilidir.
  • Prostat kanserine karşı etkilidir ve düzenli kullanımda kanser olma riski azalır.
  • Tansiyonu düzene sokar.
  • Tümöre karşı etkilidir ve küçültücü özelliğe sahiptir.
  • Kan şekerini dengeler.
  • Dolaşım sistemini korur.
  • Oluşabilecek hastalıklardan korur.

Antioksidan etkisi sayesinde vücudumuz için sayılamayacak kadar çok faydası vardır.

Yeşil çay zararları ve yararları

Yeşil çay zararları

Metabolizmayı hızlandırdığı için uykusuzluk sorunu oluşturabilir. Fakat bu küçük çaplı bir sorundur sizi rahatsız edeceğini düşünmüyorum. Bunun yanında alerjiniz var ise kullanmayınız. Aksi bir zararı bulunmamaktadır.

Bizim merak ettiğimiz konu ise yeşil çay zayıflatır mı ? Evet zayıflatır fakat burada dikkat etmemiz gereken konu zayıflatır değil zayıflatmaya yardımcı olur. Yani tek başına olumlu sonuç alamazsınız. Çayımız metabolizmayı hızlandırarak zayıflamanıza yardımcı olur ve spor ile bunu desteklerseniz harika sonuç elde ederseniz. Demek istediğim yeşil çayı düzenli kullanıp, spor yapıp ve sağlıklı beslenirseniz kesinlikle zayıflamaya başlarsınız.

Evde oturup sadece çay içerek zayıflayamazsınız. Hiçbir bitki çayı bunu başaramaz. Sağlıklı olarak kilo vermek yukarıda bahsettiğim spor ve sağıklı beslenme ile olur. Birde bunların üzerine yeşil çay içerek metabolizmayı hızlandırırsanız harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yeşil çay kullanımı

Yemekten önce kullanmak en etkili yöntemdir. Fakat çayı aç karına içemez ve zorlanırsanız tatlandırabilirsiniz. Tabi ki farklı zamanlarda da kullanırsanız faydalı olacaktır fakat etkisi biraz daha zayıf olabilir. Yemekten önce yani sabahın erken saatlerinde kahvaltı yapmadan 1 fincan çay içmeniz vücudunuz için çok yararlı olacaktır.

Yeşil çay haricinde diğer zayıflama yöntemleri hakkında daha fazla bilgi ve fikir edinmek isterseniz ” Zayıflama Yöntemleri Evde Beslenme ve Spor ” adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Bu makalenin içerisinde bizzat arkadaşıma uyguladığım beslenme ve spor egzersizleri hakkında bilgiler mevcuttur. Eğer amacınız emek vererek gerçekten zayıflamak ise bu makaleyi mutlaka okumalısınız.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu