Tayland Vizesi Almak
Yurt dışında seyahat etmek için veya uzun sürmeyecek işleriniz içinde Türkiye dahil olmak üzere tüm ülkelerde vize gerekmiyor. Tayland ' a veya başka bir ülkeye seyahat ettiğiniz taktirde zaten 1 ay veya 15 gün kalma hakkı tanıyor.

Fakat kalmak istiyorum diyorsanız veya iş kurmak, okula gitmek için göçmen pasaportu olmaması gerekiyor. Seyahate vize almak için umumi mahsus pasaport hamilerine 30 güne, resmi, hususi ve diplomatik pasaport hamilerine ise 90 güne kadar vize muafiyeti tanınmaktadır. Yabancı ülke vatandaşlarına verilen süre harici kalmaya devam ediyor ise hakkında adli işlem başlatılıyor.

Tayland vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Tayland vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Türk vatandaşı iseniz pasaport yeterli olacaktır. Türkiye ve birçok ülke için geçerli, vizeye gerek yok, ama ülkeye giriş yapılırken hava yolunda veya karayolu sınır kapısında veriliyor. Görevli geliş kartınızı alıp gidiş kartınızı verecektir. Kaybolmaması nedeni ile pasaporta zımbalanacaktır. Tayland'a uzun süre kalmak isteyenlerin belirli bir miktar parası olması ve vize işlemlerini komşu ülkelerden giriş ve çıkış yaparak uzatması gerekiyor. Ülkeye girmek üzere seyahat sırasında uçakla veya feribotla ya da trenle yolculara giriş ve çıkış kartları dağıtılıyor. Bu kartların eksiksiz tamamlanması vedoldurulması gerekiyor ve görevliye teslim etmesi gerekiyor.

Vize için gerekli evraklar, iki tane vesikalık resim, en azından altı ay içinde geçerli seyahat veya pasaport belgesi, bir adet pasaport fotokopisi, bir adet tamamlanmış başvuru formu, Tayland 'a giriş ve çıkış uçak rezervasyonu, Tayland'a konaklama rezervasyonu ve bankada olması gereken belirli bir para miktarı ve Türkiye'de geçerli olan oturma izninin olması ve bunların dışında gerekli durumlarda istenilen ek belgeler gerekli olmaktadır.

Tayland ile ilgili ilginizi çekebilecek içerikler:

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları