Kullanıclardan gelen şikayetler üzerine bazı OnePlus 6T telefonlarda yer alan AMOLED ekranlarda arada sırada gözüken ve birden yok olan piksel dalgalanması olduğu tespit edildi. Ekranda oluşan bu hatanın sebebi ise henüz belli değil.
OnePlus 6T'lerin Ekranında Ortaya Çıkan Garip Sorun

Android kullanıcılarının en çok beğendiği madellerden birisi olan ve bu yıl yeni modeli piyasaya sürülen OnePlus 6T'de henüz sebebi bilginmeyen ilginç bir ekran hatası ortaya çıktı. Bazı kullancıların yaptıkları paylaşımlar ve çektikleri videolarda OnePlus 6T ekranında yer alan piksel dalgalanmasından bahsettiler.

Aşağıdaki videoyu izlediğinizde telefonun ekranında yukarıda aşağı doğru hızla inen ve bazı kullanıcılarıda kırmızı/yeşil renkelerde bazılarında ise mor ve pembe renklerde statik piksel dalgalanması meydana geldiğini göreceksiniz. Yaşanan bu probleme neyin sebep olduğu ise henüz tespit edilemedi.

OnePlus 6T Ekran dalgalanması

OnePlus cephesinden henüz bir yorum yapılmadı

Yapılan paylaşımlara rağmen OnePlus cephesinden henüz bir yorum yapılmadı. Fakat sorun yaşayan kullanıcıların hemen hepsinin ortak özelliği ise ekrana gömülü olan parmak izi sensörünü ve yüz tanıma özelliğinin ikisinide kullanmaları.

Telefonu sıfırlamak gibi çeşitli denemeler yapan kullancılara bakılırsa olay yazılımsal değil donanımsal bir sorun gibi gözüküyor.  Şimdiye kadar resmi bir açıklama yapılmasada firmanın bu konu hakkında bilgi sahabi olduğu ve bunu yazılım desteğiyle çözülecek bir program değil sanırım.