Faydalı BilgilerListeler

Kanserden Korunmak İçin En Etkili 6 Yöntem

1. Bulaşık detarjanları bulaşıklarımızı temizleselerde içerisinde petron ürünleri barındıyor ve bu da kansorejen bir madde.

Bulaşık detarjanları bulaşıklarımızı temizleselerde içerisinde petron ürünleri barındıyor ve bu da kansorejen bir madde.

Bulaşık makinesinde kullandığınız deterjanın markası ne olursa olsun yıkama sonrasında bulaşıklar üzerinde kalıntı bırakmaktadır. Bu etkiden kurtulmak için ise makineden çıkarılan bulaşıkları sirkeli su veya limonlu suyla silmeniz gerekmektedir.

2. Çok fazla deterjan kullanmaktan sakının.

Çok fazla deterjan kullanmaktan sakının.

Temizlik için sürekli olarak zeytinyağını ve defne sabunu kullanmayı tercih etmelisiniz. Ellerinizi, vücudunuzu yıkarken hakiki zeytinyağı, defne yada fıstık yağından yapılmış olan hakiki sabunlar kullanmaya özen göstermelisiniz. Bunlar sadece örnek, deterjan kullanmaktan kaçınmalı ve yıkadıktan sonra çok aşırı miktarda su kullanarak durulama yapmalısınız.

3. Hamileler, haftada en az 2 kere balık eti yemeliler.

Hamileler, haftada en az 2 kere balık eti yemeliler.

Hamile olanlar bu dönemde mutlaka balıkla beslenmeliler. Hali hazırda hiç bir sağlık problemi bulunmayan bir insanın kansere yakalanmaması için, daha anne karnındayken vücudunun direnci artırılmalı ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi gerekmektedir. Bunu da balıkla yapabilirler.

4. Çocuklara haftada 2 kere balık çorbası yedirilmeye çalışılmalı.

Çocuklara haftada 2 kere balık çorbası yedirilmeye çalışılmalı.

Balık çorbası yaparken içerisine zerdeçal koymalısınız. Bunun yanında soğan, sarımsak ve o mevsimde yer alan sebzeler kullanılarak hazırlanmalı.

5. Radyasyon; kronik olarak kansere en çok yaklaştıran faktörlerden biri!

Radyasyon; kronik olarak kansere en çok yaklaştıran faktörlerden biri!

Özellikle her evde sürekli açık olan televizyonlara dikkat edilmeli, yakın oturmamalısınız ve çok uzun süre izlememelisiniz.

6. Cep telefonlarına dikkat edilmeli.

Cep telefonlarına dikkat edilmeli.

Artık bütün evlerde yaşayan insan sayısından fazla cep telefonu yer almakta, bu telefonların SAR değerleri kanuni sınırlarda olsalar bile insanlara zarar vermektedirler. Özellikle uyurken cep telefonunu uyudunuz odada bulundurmayın, bulacaksa da uçak moduna almaya dikkat edin.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu