Fear Effect: Reinvented Oyun İncelemesi
Ps One’ın en akılda kalan beş oyununu yazmamı isteseniz aralarından biri kesinlikle Fear Effect olurdu. Önce ilk oyunu, ardından da ikincisi ile kolay kolay unutulmayacak bir macera yaşatan yapımla daha sonraları PS3’te yeniden karşılaştık ama bu defa olay farklı.

Fear Effect: Reinvented,ilk oyunun tamamen baştan yapılan, baştan yorumlanan bir versiyonu, öyle alelade bir Remastered değil. Cel-shading teknolojisini ilk kullanan oyunlardan birisi olan Fear Effect, yerinde aksiyonu ve son derece iddialı hikayesiyle kendi döneminin en iyi aksiyon macera oyunlarından biriydi. Oyunda tıpkı bir ilk dönem Parasite Eve oyunu gibi sabit kameralardan üç farklı karakteri yönetiyor ve iki elimizdeki silahı iki farklı hedefe yönlendirip aynı anda birden çok düşmanı etkisiz hale getirebiliyorduk. 

Neticede yeni nesilden çoğu kişinin bu güzellikle tanışmadığını da düşünürsek, Fear Effect: Sedna’yı da geliştiren Sushee’nin oyunu tamamen baştan yaratması, bu seneki sönük Gamescom’un en güzel haberlerinden biri oldu. 2018 yılında tüm güncel platformlar için piyasaya çıkması beklenen Fear Effect: Reinvented sizi bilmem ama benim için Final Fantasy VII kadar büyük bir olay. Umuyorum oyunu ciddi anlamda zorlaştıran hantal kontrollere de bir el atmış olsunlar zira bu durum oyunu bazen üstesinden gelinmeyecek kadar zorlaştırıyordu. 

Fear Effect: Reinvented Çıkış Tarihi

PlayStation 4, Xbox One, Switch ve PC platformları için yayınlanacak olan oyunun çıkış tarihi ise 2018 yılı içerisinde olacak. Henüz net bir tarih yok.

Fear Effect Reinvented Official Teaser Trailer

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları