HaberlerListeler

iPhone Face ID Yeni Bir Ticaret Kapısı Açtı

Apple tarafından iPhone X ile birlikte tanıtılan ve artık parmak izi teknolojisinin yerini alan yüz tanıma özelliği Face ID, daha önce kullanılan parmak izi okumadan çok daha güvenli olduğu ve hatta diğer telefon markalarındaki yüz tanıma özelliğine kıyasla daha geliştirilmiş ve karanlıkta bile kesin sonuçlar vereceği söylenmektedir. 

Face ID özelliği henüz telefon piyasada olmadığı için nasıl sonuçlar doğuracak onu bilmiyoruz fakat telefon aksesuar üreticileri çoktan harekete geçtiler ve bu özelliği fırsata çevirmeye başladılar.

Henüz telefon satışa çıkmadığından nasıl çalıştığı tam bilinmeyen Face ID, gece uyurken telefon yüzüme tutulursa açılır mı sorusu akıllara gelmişti. Çin’li Aliepress’te bir kaç satıcı ise gece uyurken yüzünüz görünmesin diye uyurken takılması için yüz maskeleri satışına başladı bile. Bildiğimiz kar maskesinden hiç bir farkı yok gibi görünen maskelerin çeşitli renk ve desenleri de bulunuyor.

Aslında durum bu kadar korkutucu değil. Çünkü telefon kilidinin açılması içi doğrudan telefona bakmanız gerekiyor. Yani uyurken eğer gözleriniz açık uyumuyorsanız hiç bir korkunuz olmasın, Face ID’nin çalışması için gözlerinizin de açık olması gerekiyor. Böyle bir maskeyle gece hele birde yaz gecelerinde kendinize işkence etmek zorunda değilsiniz.

Bu harika teknoloji düşünüldüğü kadar korkutucu mu yoksa çok mu iyi bir özellik bunu anca telefon piyasaya çıktığında herkesle birlikte öğrenebileceğiz.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu