Haberler

80 yaşındaki Polonyalı DJ Wirginia Szmyt

Polonya’da DJ’lik yapmakta olan Wirginia Szmyt tam 80 yaşında. Yaşı itibariyle de bu mesleği yapan en farklı insan konumunda. Kendisi dünyaca ünlü bir DJ olmasa da, ülkesi Polonya’da büyük bir gece kulübünde aktif olarak mesleğini yapmaya devam ediyor. 

Polonya’nın başkenti ve en büyük kentlerinden biri olan Varşova’da yaşamakta olan Wirginia, şehrin en kalabalık mekanlarından birisinde DJ’lik performansını sergilemeye devam ediyor. Ülkesinin en yaşlı DJ’yi konumundaki 80 yaşındaki Wirginia’nın sahne aldığı mekanda genelde ülkesinin emekli kitlesi bulunuyor. Kendi çevresinde ve gençler tarafından büyük bir saygıyla karşılanan Wirginia, mesleğini severek yaptığını açıklıyor.

DJ’lik yapmış olduğu mekana gelirken dizüstü bilgisayarını ve mikserini almayı unutmayan Wirginia, müzik listesini de sürekli olarak güncel tutuyor.

İlgili Makaleler

Hiçbir Eğitim Almadan Öğrendi

DJ’lik mesleğini dışarıdan hiçbir eğitim ve yardım almadan öğrenen 80 yaşındaki Wirginia, yaklaşık 20 yıldır profesyonel olarak Polonyalı yaşlı kişiler için çalmaya devam ediyor. Çevresi ve müşteriler tarafından da büyük bir saygı gören Wirginia’nın bu mesleği yapması için önünde hiçbir engel bulunmuyor.

“Dans ettiğimde melodiyi ve ritmi hissediyorum.”

Yapmış olduğu iş ile alakalı açıklamalar yapan Wirginia, şu sözlerde bulundu: “İnsanların sahnede dans ettiği gerçeğinden hoşlanıp hoşlanmadığımı umursamıyorum çünkü kendim oynamadan duramıyorum. Dans ettiğimde, melodiyi hissediyorum, ritmi hissediyorum.”

Özellikle ülkemizde yaşlı insanların yüksek sesli müziğe olan tepkisini düşününce bize göre alışılmışın dışında kalan Polonyalı bu yaşlılar gerçekten insanı hayrete düşürüyor.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu