EDİTÖR BAŞVURU
HaberlerTV Yayınları

Avengers: Endgame’den tarihi rekor bekleniyor

Marvel şirketinin son dönemlerde en çok beklenen filmi olan Avengers: Endgame için tarihi bir rekor bekleniyor. Filmin sosyal medyanın dilinden düşmemesi ve neredeyse her gün hakkında yeni bir yazı yazılması da bunun açık bir göstergesi olsa gerek. Özellikle ülkemizde de bulunan Marvel hayranlarının sayısının yüz binlerce kişi olduğunu düşününce bunu tüm dünyaya oranladığımızda ortaya büyük bir oran çıkıyor.

Serinin bir önceki filmi olan Avengers: Infinity War çıktığı hafta sonunda tüm dünyada toplam 640 milyon dolarlık bir  hasılat elde ederek tarihi rekora imza atmıştı. Hatta film öyle bir çıkış yaptı ki kendisinin en yakın takipçisi olan The Fate of the Furious filminin bile yaklaşık 100 milyon dolar önündeydi. Durum bu olunca filmden beklenti de giderek yükselmeye devam ediyor.

Hedef İlk Haftada 1 Milyar Dolar Hasılat

Film hakkında yapılan duyurular ve yayınlanan fragmanlara öyle büyük sayılarda dönüşler oldu ki yeni çıkacak olan filmin ilk haftada 1 milyar dolara yakın hasılat bekleniyor. Buna sebep olarak da filmin tüm dünyaya eş zamanla Çin’de de eş zamanlı yayına çıkması gösterilmekte. Dünyanın en büyük 2. film pazarı olan Çin’in filmin rekoruna büyük bir katkıda bulunması bekleniyor. Ülkede hali hazırda filmin çıkmasını dört gözle bekleyen milyonlarca insan bulunuyor.

Toplamda 22 filmlik tarihi bir seriyi sonlandıracak olan Avengers: Endgame için sinema severlerin ayrı bir vefa borcuyla sinema salonlarına akın etmesi bekleniyor. Birçok konuda ve karakterin hayatında değişikliğe gidilecek olan film, insanları bu yönüyle de kendisine çekmekte.

Geçtiğimiz günlerde filmin tam 182 dakika uzunluğa sahip olacağının söylenmesi de filmin fanlarını korkutabilmiş değil. Yenilmezler ekibinin büyük düşmanı Thanos’a karşı verecekleri savaşın konu alındığı film 25 Nisan’da ülkemizde de yayında olacak.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu