EğitimDünyaHaberlerTürkiye

Türk tarım ürünleri dünyaya tanıtılıyor!

Türk tarım ürünleri 4 kıtada yayında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türk ihraç ürün ve sektörlerinin dünya çapındaki bilinirliğini daha da çoğaltmak amacı ile BBC World News ile iş birliğine gitti.

BBC WORLD NEWS’İN EKİPLERİ BELGESEL HAZIRLADI
TİM, oluşturulan bildirime göre; Avrupa, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Afrika, Asya Pasifik, Orta Doğu, Güney Asya’da 1 milyara yakın izleyiciye ulaşan BBC World News’in ekipleri, besin ve tarım, tekstil ve mücevher, inovasyon ve teknoloji konularında belgesel niteliğinde 3 yapım hazırladı.

İLK OLARAK TEKSTİL VE MÜCEVHER SEKTÖRÜ TANITILDI

Serinin ilki olan tekstil ve mücevher sektörünün tanıtım yayını, 1 milyar izleyiciye ulaştı. Besin ve tarım sektörünün anlatıldığı ikinci yayın da şubat ayı başında BBC World News izleyicileriyle buluştu.

İlk olarak Denizsel ve Duygu Elakdar’ın da yer aldığı tanıtım filminde, kuru-yaş meyve, zeytin-zeytinyağı, hububat-bakliyat, fındık sektörleri mercek altına alınırken, yaş-kuru üzüm, kiraz, incir domates, salatalık ve kayısı gibi ürünlere de yer verildi.

“ÜLKEMİZİN DÜNYAYA AÇILAN DEĞERLERİNİ DÜNYAYA TANITIYORUZ”

Açıklamada görüşlerine yer verdiği TİM Başkanı İsmail Gülle, amaç piyasalarda ihraç sektör ve ürünlerin tanıtımı manasında bütün global etkileşim projelerini yaşama geçirmeye devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“İhracatımız arttıkça amaçlarımız daha da ileriye taşıyoruz. 2021’de 224 milyar doları aşarak dünyada bir üst lige yükseldik. Bu sene 250 milyar doları aşarak önümüzdeki senelere yönelik amacımız ile emin adımlarla yükseltiyoruz. Bu amaçlara ulaşmak adına, lüzum sektörel lüzumse ‘Made in Türkiye’ markası özelinde oluşturulan her tanıtım çalışması lüzumtiğin ce ehemmiyet arz ediyor. Genellikle pandemi ardından küresel tedarik zincirlerinde yaşanan dönüşüm, ülkemize mühim bir fırsat zemini sağladı. Bu hali iyi değerlendirmek amacıyla hem ihracatımızın halihazırda piyasa payında yüksek oranlara sahip bulunduğu ülkelerde hem artan piyasalarda tanıtım faaliyetlerimizi hızlandırdık. Ülkemizin dünyaya açılan değerlerini dünyaya tanıtıyoruz. BBC World News ile gerçekleştirdiğimiz proje de bu çalışmalarımızın bir ürünü.”

İlginiz Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu