Ekonomi ve FinansHaberler

Irak Ticaret Bankası, Türkiye`den banka almak için görüşmelere başladı

Irak devlet yönetimindeki bankalardan birisi olan Irak Ticaret Bankası, daha önceden askıya aldığını belirttiği Türkiye’den bir banka alma istediğini yeniden aktif ettiğini belirtti.

Daha önceden Türkiye’de faaliyette olan bir katılım bankasını alarak Türkiye’de var olmak istediğini belirtken Irak Ticaret Bankası, geçtiğimiz Ağustos ayında bu alımdan vazgeçtiğini belirtmişti.  Son alına n bilgilere göre katılım bankası almaktan vazgeçen TBI’nın, şimdi ise faaliyette olan geleneksel bankalardan birisini satın almak istedikleri ortaya çıktı.

İlgili Makaleler

Konuyla ilgili açıklama yapan Faysal el Haimus, BAE merkezli yayın yapan The National gazetesine yaptığı açıklamada, Türkiye’de faaliyette olan bir banka ile Aralık ayı itibariyle görüşmeye başladıklarını belirtti. Almak için görüştükleri bankanın adını ise söylemedi. 

Türk Lirası’nının iyileşmesi ve istikrarlı hali yabancı ülkelerin dikkatini çekiyor.

“Türkiye’den bir banka satın alma planlarımızı Türk Lirası’ndaki istikrarsızlık nedeniyle askıya almıştık, ancak şimdi yeniden düşünüyoruz” diye belirten konuşan el Haimus, son zamanlarda Türk Lirası’nda yaşanan iyileşme ve ekonomik istikrarın askıya aldıkları planlarıyla ilgili kendilerini yeniden değerlendirmeye yönlendirdiğini söyledi. Fakat el Haimus, daha önceki girişimlerinin aksine şimdi katılım bankası yerine geleneksel bir banka satın almakla ilgilendiklerini belirtti.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu