EDİTÖR BAŞVURU
HaberlerListeler

YouTube, Çocuk Videolarında Yorumları Devre Dışı Bırakabilir

YouTube, Çocuk Videolarında Yorumları Devre Dışı Bırakabilir

YouTube, bundan sonra çocukların ön planda tutulduğu videolarda yorum bölümünü devre dışı bırakmaya karar verdi. Buna sebep olarak da çocuk videolarının yorum bölümünde bazı kişilerin uygunsuz yorumlar yapması gösterildi.

Büyük Şirketler Reklamlarının İptal Etmişti

YouTube platformunda yaşanan hoş olmayan durumların ardından bazı büyük şirketler reklam gösterimlerini durdurma kararı almıştı. Bu şirketlerden bazıları şu şekilde: Nestle, Epic Games ve AT&T. Firmalar, çocukların ön planda olduğu videoların yorum bölümünde uygunsuz şekilde yorumlar olduğu hakkında duyum alınca YouTube üzerindeki reklam aktivitelerini durdurma kararı aldı.

İstisnalar Hariç Çoğu Kanalda Yorum Bölümleri Kapalı Olacak

Yaşanan çirkin olayların ardından bazı istisna kanallar hariç birçok kanalda yorum bölümlerinin kapalı tutulması kararı alındı. İstisna kanalların ise yorum bölümünü sürekli olarak kontrol etme şartı konuldu. Söz konusu kanallar da ihmallerde bulunur ve yorumlarında kötü sözler olursa onların da yorum bölümleri kapatılabilir.

YouTube’da Üst Yönetici olan Susan Wojcicki, Twitter hesabında “Bize göre hiçbir şey platformda genç insanların güvenliğini temin etmekten daha önemli değil.” açıklamasını yaptı.

Ülkemizde de birçok kanal çocukları ön planda tutarak çocuk yaşta olan izleyiciler için videolar hazırlamakta. Ülkemizden bazı kanalların da yorum bölümünün bir süre kapalı tutulması bekleniyor. Ancak söz konusu işlemin ne zaman hayata geçirileceği henüz belli değil.

İlginiz Çekebilir

Martin Luther King

Martin Luther King, Jr., Afrikalı-Amerikalı Baptist papaz ve Amerikan yurttaş hakları hareketi önderi. Dünya genelinde şiddet karşıtı ve ırksal eşitlik görüşleriyle tanınmaktadır ve 1964 yılında Nobel Barış Ödülü'nü kazanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu