EDİTÖR BAŞVURU
TV YayınlarıListelerTV Yayınları

En İyi Mini Kore Dizileri

Sizler için çok sayıda mini Kore dizisini araştırıp en iyi olanlarını seçmeye çalıştık, umarım beğenirsiniz. İşte en iyi mini Kore dizileri öneri listemiz…

Kore dizisi izlemek çoğumuz için vazgeçilmez bir aktivitedir fakat her zaman dizi izlemeye fazla vakit ayıramıyoruz. İşte tam bu noktada size önerimiz mini Kore dizileri.

Sizler için çok sayıda mini Kore dizisini araştırıp en iyi olanlarını seçmeye çalıştık, umarım beğenirsiniz. İşte en iyi mini Kore dizileri öneri listemiz…

1) Last Minute Romance

Last Minute Romance

2017 yılı yapımlı Last Minute Romance isimli mini Kore dizisinde, Baek Se isimli kadının yaşamının son günleri ele alınmaktadır. Beak Se, ünlü bir dizi oyuncusu ve aynı zamanda top-star olan Lee Seo Won’a aşık olmuştur. Genç kızın hayranlığı zamanla aşktan öte takıntılı bir ruh haline dönüşmüşken tam da bu sırada çaresi olmayan bir hastalığı olduğunu ve çok kısa ömrü kaldığını öğrenir. Takıntılı şekilde aşık olduğu Lee Seo Won’a tıpatıp benzeyen biriyle tanışan genç kız, hayatın son günlerini bu adamla geçirmek üzere bir sözleşme imzalar. Hayali dizilerdeki gibi romantik, aşk dolu bir hayat yaşamaktır ve ikilinin macerası da bu şekilde başlamış olur.

2) Queen Of The Ring

Queen Of The Ring

2017 yapımı mini Kore dizisinde Kim Seul Gi tarafından canlandırılan Nan-Hee karakteri kendini çirkin bulduğu için çok mutsuzdur. Bu nedenle sert mizaçlı ve aksi bir insana dönüşmüştür. Artık kendini bitkin, tükenmiş ve yaşlı bir insan gibi hissetmeye başlamıştır. Ailesindeki kadınların, uğur getirdiğine inandığı daha doğrusu sihirli olduğunu düşündüğü bir yüzük Nan-Hee’nin eline geçer. Onların inanışına göre; bu yüzüğü takan kadın sevdiği erkeğe diğer kadınlardan çok daha farklı görünmektedir. Bir nevi hayalindeki ya da ruh eşi olduğunu düşündüğü bir kadın gibi görünmektedir. Nan-hee; havalı, yakışıklı ve yakışıklı olduğu kadar da tam bir soğuk nevale olan Se-Gun’dan hoşlanmaktadır. Yüzüğün etkisini Se-Gun üzerinde kullanarak hedefine ulaşmak ve mutlu bir hayata sahip olmak istemektedir.

3) Feel Good To Die

Feel Good To Die

2018 yılı yapımlı mini Kore dizileri arasında yer alan “Feel Good To Die” dizisi aslında “Happy If You Dead” isimli Kore dizisini bir uyarlamasıdır. Önemli bir şirketin patronu olan Kang Ji Hwan, çok kibirli, her şeyin en en doğrusunu kendi bildiğine inanan, diğer insanların fikirlerine saygı göstermeyen aksi bir insandır. Dolayısıyla şirket çalışanları tarafından hiç sevilmeyen hatta nefret edilen biridir. Bu mini Kore dizimizde esas oğlan olan Baek Jin-Hee, patronunu iyi bir insana dönüştürmeye çalışacaktır. Baek Jin-Hee, bir gün işe giderken patronunun trafik kazasında öldüğünü görür fakat ertesi gün patronunun yaşadığını görünce büyük bir şaşkınlığa uğrar. Daha sonra kaza gününü yeniden yaşadığını fark ederek, patronunun hayatta kalmasını sağlamak için elinden geleni yapmaya karar verir ve macera bu şekilde başlamış olur.

4) You Drive Me Crazy

You Drive Me Crazy

2018 yapımı dizide Lee Yoo-Young, Eun-Seong karakterini oynamaktadır. Eun-Seong uzun yıllardır yakın arkadaşı olan ressam Kim Rae-Wan’a aşık olmuştur. Bir nevi kanka oldukları için duygularını açıkça ifade etmesinin, arkadaşlıklarını tamamen bitirmesi ihtimalinden korktuğu için Eun-Seong bir türlü Rae-Wan’a açılamaz. Çözümü ise aşk acısıyla yaşamaya alışmaktır.

5) Nightmare Teacher

Nightmare Teacher

2016 yılı yapımlı Kore dizisinde başrolde Kim So-Hyun, Ye-Rim karakterini canlandırıyor. Ye-Rim okulda oldukça başarılı notlara sahip, güzelliği ve çekiciliğinin yan ısıra çok da iyi kalpli bir insandır. Okuldaki öğrenciler ve öğretmenler Ye-Rim’i mükemmel bir insan olarak görmektedir. Bir gün Ye-Rim okuldaki bazı gizemleri olayları fark eder ve bu gizemli olayların nedenini bulmaya karar verir.

________________________________

Mutlaka izlemeniz gereken en iyi Kore dizileri listemize bakmayı unutmayın!

________________________________

6) The Universe’s Star

The Universe’s Star

Romantik ve fantastik kategorisinde yer alan 3 bölümlük bu mini dizinin senaristliğini ve yönetmenliğini Kim Ji-Hyun yapmıştır. Dizimiz 26 Ocak ve 9 Şubat 2017 tarihleri arasında yayınlanmıştır. Byul 19 yaşında lise öğrencisi ve Woo Joo adında ünlü bir şarkıcının hayranıdır. Geçirdiği bir trafik kazası sonucunda kendisi ölüm meleği olur. Bu karakteri Ji Woo canlandırmaktadır. Dizideki popüler şarkıcı karakterini ise Suho canlandırmaktadır. Dizide ölüm meleği olan Byul, en sevdiği şarkıcıyı baş ölüm meleğinden kurtarmak için çok büyük mücadele verecektir.

7) To Be Continued

To Be Continued

Romantik, fantastik bir gençlik dizisi olan bu mini Kore dizisi yaklaşık 15 dakika sürmektedir ve 12 bölümden oluşmaktadır. Dizinin konusu ise şu şekildedir: Bir kızın bir dileği üzerine birlikte bir grup genç arkadaş geçmişe gidiyor. Bu gençlerden bir kaçı geçmişe gittiklerinin farkında değil iken; bir kaçı geçmişe gittiğinin farkındadır.

8) Love Alert

Love Alert

Romantik kategorisinde yer alan bu dizi 18 bölümden oluşmaktadır. Dizinin yönetmenliğini Cho Chang-Wan yapmış, senaristliğini ise Seo Han-Kyeol ve Kim Shin-Hye üstlenmiştir.

31 Ekim – 20 Aralık 2018 tarihleri arasında yayınlanan dizinin konusu şu şekildedir: Kadınlar arasında ünlü bir dermatolog olan Cha Woo-Hyun ile Yoon Yooo-Jung arasında yaşanan aşkı anlatmaktadır. Her şey dermatolog olan Cha Woo-Hyun’ un Yoon Yoo-Jung (ünlü oyuncu) tanışmasıyla başlar. Tanışmalarının ardından çok fazla geçmeden, bir skandala karışırlar. Bunun üzerine aralarında bir sözleşme yaparak birbirlerine aşıkmış rolü yaparlar. Ancak bir süre sonra bu gerçek bir aşka dönüşür. Dermatolog karakterine Chun Jung-Myung hayat verirken aşk yaşadığı genç kadını Yoon Eun-Hye canlandırmaktadır.

9) Heart Surgeon

Heart Surgeon

Dram kategorisinde yer alan Kore dizimiz yaklaşık 35 dakika süren 32 bölümden oluşmaktadır. Dizinin yönetmenliğini Jo Young-Gwang yapmış, senaristliğini ise Choi Soo-Jin ve Choi Chang-Hwan üstlenmiştir. 27 Eylül ve 15 Kasım 2018 tarihleri arasında yayınlanan dizinin konusu şu şekildedir: Dizi bir grup cerrahın hem hayat hikayesini hem de hastanede yaşadıkları ölüm, yaşam mücadelelerini anlatmaktadır. Onlar hem özel hayatlarında hem de iş hayatında sürekli ikilemde kaldıkları olaylar yaşamaktadır.

Dizide Ko Soo, göğüs cerrahisi doktoru olarak seyircilerin karşısına çıkmaktadır. Park Tae-Soo adındaki bu göğüs cerrahi doktoru kalp nakli olması gereken annesini kurtarmak için çaba sarf etmektedir. Dizide Uhm Ki-Joon ise Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisinde çalışan üst düzey bir doktoru canlandırmaktadır. Choi Seok-Han adındaki bu doktor birçok insanın hayatını kurtarırken; kendi kızını kaybetmiştir.

10) Splash Splash Love

Splash Splash Love

Romantik fantastik kategorisinde yer alan bu mini dizi 15 bölümden oluşmaktadır. Dizinin konusu şu şekildedir: Dizide üniversite sınavına hazırlanan bir genç olan Kim Seul Gi sınavda başarılı olacağını düşünmediği için yağan yağmur altında sınava giderken şöyle bir dilek tutar: “Lütfen ortadan kaybolayım.” ve genç kız bu dileğinden sonra bir su birikintisine düşerek kaybolur. Bir anda kendini çok eski olan Joeson döneminde bulur. Kral Sejong adındaki kralın yönetiminde olan Joeson döneminde bu lise öğrencisinin peşini aşk ve macera bırakmayacaktır.

11) Argon

Argon

Dram kategorisinden bulunan mini Kore dizisi Argon 8 bölüm ve 1 sezondan oluşuyor. IMDb puanı 7,2 olan dizisinin oyuncu kadrosunda Chun Woo-hee, Kim Joo-hyuk, Park Won-sang gibi önemli oyuncular yer alıyor. Dizide insanları kışkırtan ve yalan dolan haberle dolu bir ortamda gerçekleri gün yüzüne çıkarmak isteyen çalışkan, dürüst ve hırslı bir haber ekibinin başından geçenlere yer veriliyor.  2017 yılı yapımlı kore dizisini Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. Dilerseniz, izlemenizi önerdiğimiz Netflix Dizileri listemizi de inceleyebilirsiniz: En Çok İzlenen Netflix Dizileri

İlginiz Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu