Doğa - ÇevreListeler

Yılın Doğa Fotoğrafçısı Yarışmasında Ödül Kazanan 10 Fotoğraf

Dünyanın bir çok yerinde çekilen binlerce fotoğraf içerisinde yarışmada ödüle layık görülen 10 fotoğrafı sizler için bir araya getirdim. İşte o fotoğraflar.

istanbul temizlik şirketi

Her yıl düzenlenen Yılın Doğa Fotoğrafçısı (Nature Photographer of The Year 2018) yarışmasının bu yıl ki kazananları belli oldu. Dünyanın bir çok yerinde çekilen binlerce fotoğraf içerisinde yarışmada ödüle layık görülen 10 fotoğrafı sizler için bir araya getirdim. İşte o fotoğraflar;

1. Bastien Riu – ‘Flight’

Bastien Riu - 'Flight'

Fransız Bastien Riu tarafından çekilen ve Flight ismini verdiği fotoğraf yarışmada Grand Prix ödülünü kazandı.

2. Carla Rivas – ‘Polar fox in evening light’

Carla Rivas - 'Polar fox in evening light'

Çok doğal ve sade görülen fotoğrafı İspanya’dan Carla Rivas çekmiş, ‘Polar fox in evening light’ adını verdiği çalışması sayesinde ’17 yaş altı gençler’ kategorisinde ödül kazanmayı başardı.

3. Pere Soler – ‘Orix escape’

Pere Soler - 'Orix escape'

Yılın doğa fotoğrafçısı yarışmasında Memeliler kategorisinin kazananı ise bu fotoğrafla bir başka İspanyol Pere Soler oldu.

4. Marchione Giacomo

Marchione Giacomo

Yarışmada Sualtı kategorisinin birincisi bu ilginç ve bir o kadarda sevimli hayvanın fotoğrafını çeken İtalyan  Marchione Giacomo oldu.

5. Bence Maté – ‘Meeting point’

Bence Maté - 'Meeting point'

Macaristan’dan Bence Maté tarafından çekilen  ‘Meeting point’  adını verdiği bu kare Kuşlar kategorisinin kazananı oldu. Biraz bakınca adeta dans eden beyaz prensesler gibi duruyor. (Prenses dedim ama dişimi yoksa erkek mi bilmiyorum.)

6. Bart Siebelink – ‘Protea’

Bart Siebelink - 'Protea'

Bitkiler ve mantarlar kategorisinde ne iyi fotoğraf seçilen bu fotoğrafı Hollandalı Bart-Siebelink çekti. Protea isimli bu fotoğrafta yer alanın isse ne olduğunu ben hiç anlamadım açıkçası.

7. Aaron Gekoski – ‘Urang utang in bikini’

Aaron Gekoski - 'Urang utang in bikini'

İngiltere’den yarışmaya katılan Aaron Gekoski tarafından çekilen bu fotoğraf İnsan ve doğa kategorisinin birincisi olmuş. Hayvana bunu kim niye giydirdi orası ayrı bir tartışma konusu.

8. Dvir Barkay – ‘Sidelit Shoebill’

Dvir Barkay - 'Sidelit Shoebill'

Yarışmada ‘Siyah beyaz’ kategorisinin kazananı ise ABD’li Dvir Barkay tarafından çekilen ve  ‘Sidelit Shoebill’ ismini verdiği bu kare oldu.

9. Pere Soler – ‘Frozen world’

Pere Soler - 'Frozen world'

İspanyol Pere Soler’in çektiği ‘Frozen world’ adlı bu harika fotoğraf Peyzaj kategorisinin birincisi oldu.

10. Uge Fuertes Sanz – ‘Sisimbrium from above’

Uge Fuertes Sanz - 'Sisimbrium from above'

‘Doğa Sanatı’ kategorisinin ödülünü kazanan bu fotoğraf İspanyol Uge Fuertes Sanz tarafından çekildi, fotoğrafa biraz uzun bakınca insana başka diyarlara götürüyor resmen.

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu