EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı BilgilerListeler

Tc Kimlik No ile Evde Bakım Maaşı Sorgulama

Bakım parası almakta olanların günümüze kadar devamlı merak etmiş olduğu konuların en başında, 2017 Evde Bakım Maaşları Ne Kadar Olacak? sorusu gelmektedir. Evde bakım maaşı almakta olan kişiler, 2022 maaşları bir başka deyişle engellilere bakmakla yükümlü olan yakın dereceden akrabalarına verilmektedir. Maaş tutarında zamlanma var ancak beklentiler gibi oldukça uçuk bir rakam değil.Evde bakım maaşından faydalanabilecek vatandaşlar engelli yakını olan akrabalarına bakmakta durumunda olan insanlardır. Bu bakmış olduğu engelli yurttaşlar bakıcıların akrabaları olmak zorundadır. Akraba bağı bulunmayan birine evde bakım maaşı verilemez. Akrabalık bağı olma zorunluluğu vardır. Evde bakım maaşı almakta olanlar Türkiye genelinde yapılmış olan araştırmaların hemen ardından 100.000’in üzerinde bir rakama ulaşmıştır. Oldukça hızlı bir şekilde artışa geçen bu sayıya karşı Türkiye maaşları kesintisiz ödemelerle yatırmaktadır.

2017 Evde Bakım Maaşları Ne Kadar Olacak?

Tc noile evde bakım maaşı sorgulama ile 2017 yılına ait ödenecek maaşların ne kadar olduğu öğrenilebilir. Asgari ücrete yapılan zammın ardından evde bakım maaşları da yükselişe geçti. Yapılan tartışmaların sonucuna bakıldığında evde bakım maaşının Ocak 2017 tarihinden sonra 952 TL olacağı bilgisi genel kanı durumda. Genel durumda hiçbir halde evde bakım ödeneklerinin yatmaması, bu maaş tutarının ne kadar olacağını merak ettirmiştir.

Asgari ücrete senelik olarak yapılan zammın olmasından dolayı maaşlar sabit şekilde duracak. Yılda bir kere alınacak. Önceki makalelerimiz de 2017 yılının 2. altı ayı için 990.57 TL olacağını belirtmiştik. fakat bu tutar asgari ücretin etkisi altında kalarak 952 TL’de kaldı. Tc no ile evde bakım maaşı sorgulama 2017 ile öğrendiğiniz miktarı e-devlet yoluyla da sorgulayarak teyit edebilir ve miktarın tam olarak ne kadar hesabınıza geçeceğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz il ve ilçedeki sosyal hizmetler kurumuna da uğrayıp, birinci, yetkili ağızdan bilgi edinebilirsiniz.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu