EDİTÖR BAŞVURU
Gezi RehberiListeler

Tatile Çıkmanız Gerektiğini Gösteren 15 Neden

1. Asansör ve Banyo Selfieleri

Asansör ve Banyo Selfieleri

Asansör ve banyo gibi ışığın güzel olduğu dar mekânlarda selfie çekmeye başladıysanız durum kötü demektir. Aradığınız şey güneşin batışı esnasında çekilmesi gereken selfieler demektir. Fotoğraflarınızı doğa ile bütünleştirerek paylaşmanın vakti gelmiş demektir.

2. Sosyal Medyada Saatler Geçirmek

Sosyal Medyada Saatler Geçirmek

Sosyal medyada saatlerce konuşmalar ve paylaşımlar yaparak sosyalleşmek kişinin psikolojik rahatsızlığından ve kendisine tahammül edememesinden kaynaklandığı geçenlerde açıklanmıştı. Yalnızlık ve sıradanlık bozmak adına atacağınız herhangi bir adım sizi ve çevrenizdekileri rahatlatacaktır. Kendinizi dinleyerek bir iyilik yapmak istiyorsanız vakit kaybetmeden bir paket tur satın almalısınız.

3. Trafikte Agresif Tavırlar

Trafikte Agresif Tavırlar

İşe gidip gelirken veya başka bir yolculuk esnasında sürekli toplu taşıma araçlarındaki insanlar ile itişmek insanlardan rahatsızlık duymak veya bireysel arabanızda trafik sıkıntısına sinirli tavırlar sergileyerek bağırıp çağırmak. Bu durum insanlara tahammül edemediğinizi hayatınızı yavaşlatacak her şeye karşı savaş açtığınızı gösterir.

4. Vücudunuzdaki Bölgesel Farklılıklar

Vücudunuzdaki Bölgesel Farklılıklar

Sıkılan bir bireyin vücudunda çeşitli tepkimeler baş gösterir bunlardan en sık rastlananı kaşıntılardır. Dikkat edin canı sıkılan bir insan yüzünü veya kafasını kaşır. Derin bir sıkıntı içerisinde olan bireyde bölgesel kaşıntılar veya isilik tarzı sıkıntı ürünü hastalıklar kendini gösterir. Bu durum ile karşılaşıldığında önce doktora sonra da dinlenmek için tatile gidilmelidir.

5. Bölük Bölük Olan Uykular

Bölük Bölük Olan Uykular

Gece başınızı yastığa koyduğunuzda uykunuz olmasına rağmen uzun süreler uyuyamıyor ve gece boyunca sürekli uyku ve uyanıklık hali yaşıyorsanız hayatınızda ciddi değişikliğe ihtiyaç vardır demektir. Uyku problemlerinin %80 psikolojik olduğu bilinmektedir. Sessiz sakin bir tatil ortamı sizin için ideal olacaktır.

6. Yemeklerden Tat Alamıyorsanız

Yemeklerden Tat Alamıyorsanız

Sabah aynı kahvaltı, öğlen aynı türde yemekler, akşam fix menü yemekler tekrarlayan şekilde devam ediyorsa, ülkemizin farklı bölgelerinin mutfaklarının tadına bakma zamanı gelmiş demektir. Sırf ağız tadınızın yerine gelmesi için bile birkaç günlüğüne bir gurme gibi gezip farklı lezzetleri denemeye değer.

7. Asosyal Tavırlarınız

Asosyal Tavırlarınız

Asosyal tavırlar sergileyen, sürekli ev içinde bulunan, eş dost tarafından gelen mesajlara cevap vermemek bıkkınlığın ilk işaretlerindendir aslında. Gelen kutlama, ne haber, samimi her türlü mesaja cevap vermiyorsanız çevrenizdeki kişilerden bıktığınızın farklı arkadaşlıklar ve birliktelikler aradığınızı gösterir. Değişik yerlere giderek yeni insanlarla tanışma zamanıdır.

8. Çevre Baskıları

Çevre Baskıları

Yalnız yaşayan bireylerde daha çok görülür ki apartman sakinleri veya komşular eğlence hayatınıza dinlediğiniz müziğe pek saygı duymazlar. Aile ile birlikte yaşayan kişilerde ise yine aynı özgürlük kısıtlaması mevcuttur. Çevre baskılarından sıyrılarak doyasıya eğlence yaşamak herkesin hakkıdır ve böyle bir durum uzun zamanlı bir tatil eğlencesinin sinyalidir.

9. Sürekli Oturmaktan Kaynaklı Bel Ağrıları

Sürekli Oturmaktan Kaynaklı Bel Ağrıları

İş yerinde saatlerce masa başında oturmak veya evde sürekli bilgisayar başında oturmak kronik bel ve sırt rahatsızlıklarına sebep olmaktadır. Sırtınızda veya belinizde herhangi ağrı şikâyetiniz başladıysa bu bir sinyaldir. Bir şezlong üzerine uzanıp güneşin D vitaminini alma vaktiniz gelmiş demektir.

10. Unutkanlık ve Dalgınlık

Unutkanlık ve Dalgınlık

Sosyal hayat içerisinde neyi nereye koyduğunuzu unutup, karşınızdaki konuşan birini dinleyemeyecek kadar dalgınsanız psikolojik olarak ciddi baskı altındasınız demektir. Hafızanızı güçlendirmek için günlük yapmanız gereken ezberlediğiniz şeylerden kurtulup beyninize kodladığınız gereksiz kodları silmeniz gerekir. Bunun için Kuş sesleri veya şelale size yardımcı olacaktır.

11. Uçak Bileti Fırsatları ve Turlar

Uçak Bileti Fırsatları ve Turlar

Sürekli broşürler dağıtarak veya reklamları gözümüze sokarak gerçekleşen tatil fırsatlarını değerlendirin. Bunlar size cazip geliyorsa ve broşürlere bakarken uzaklara dalıp gitmenizi sağlıyorsa tatile çıkma vakti gelmiş demektir.

12. Yoruldum Kelimesini Sık Kullanmak

Yoruldum Kelimesini Sık Kullanmak

Halinizi hatırınızı soran birilerine sohbet sırasında sürekli yoruldum, bıktım, bittim kelimelerini kullanmaya başladıysanız tatil sinyallerinden en önemlisini aldınız demektir. Bunu genellikle siz fark etmeseniz bile karşınızdaki kişiler size söyleyecektir. Gerçekten yorulan bedeniniz bunu dışa vuruyor artık demektir.

13. Televizyonda Gezi Programlarına İlgi Duymak

Televizyonda Gezi Programlarına İlgi Duymak

Televizyonda var olan genellikle ülke içi veya ülke dışı gezerek güzel yerleri gösteren programlara istem dışı ilginiz başladıysa ve pür dikkat bu programları takip etmeye başladıysanız sizinde farklı yerler görme vaktiniz gelmiş demektir.

14. Takıntılar ve Aşırı Monotonluk

Takıntılar ve Aşırı Monotonluk

Sürekli aynı şeyi yapıyorsanız bir süre sonra bunlar takıntı haline dönüşür ve yapmanız gerektiği hakkında beyninize yaptırımcı kurallar koyar. Her gün duş alan birinin serin bir havada duş almak istememesi gibi bir durumda takıntılarınız size bunu zorla da olsa yaptırır. Banyo yapmanız için aklınıza farklı fikirler sokar ve her gününüzü aynı şekilde biçimlendirir. Bu duruma maruz kaldığınız takdirde o ortamdan belli bir süre uzaklaşarak monotonluğu bozmanız gerekmektedir.

15. Bunaltıcı Sıcaklar

Bunaltıcı Sıcaklar

Büyük şehirlerin en büyük sıkıntılarından biri olan sıcakların temel nedeni, betonlaşmış olan bölgelerde hiç ağaç bırakılmamasıdır. Deniz kıyıları ve ormanlık alanlar şehir içine göre daha serin olmakta. Sıcakların sadece bunaltıcı olmasının yanında çeşitli nörolojik rahatsızlıklara yol açtığını biliyoruz. Serinlemek adına kısa bile ola bir tatil yapmak sağlık ve psikolojik açıdan size iyi gelecektir.

Originally posted 2021-11-19 09:36:09.

İlginiz Çekebilir

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu