HaberlerListelerYaşamYaşam - insan

Taliban Rejimi Öncesi Afganistan Fotoğrafları

Afganistan’da yaşam iki döneme ayrılıyor dersek yerdir. Bir zamanlar afganistan topraklarında başı açık ve kısa etekli bayanlar sokaklarda rahatlıkla yaşantısını sürdürebiliyorlardı fakat Taliban başa geçince ve rejimi tamamen değiştirince ülke birden farklı bir görüntüye büründü.

Yapılan sözde islam devrimiyle belki ülke genelinde azalan dini değerlere saygı artsa da ekonomi kötüye gitti ve ülke genelinde terör eylemleri artmaya başladı. Uyuşturucu neredeyse ülkenin tek gelir kaynağı oldu. Ülke genelinde kız çocuklarının okuma yazma oranı %90 dan fazla düşüş gösterdi bu oran erkeklerde de büyük ölçüde azaldı.

Ülkenin eski zamanlarına ait 21 fotoğraftan oluşan bir galeriyi sizler için oluşturduk fotoğrafları görünce ve şimdiki Afganistan’ı düşününce yok artık bu kadar fark olamaz veya bu fotoğraflar Afganistan’a ait olamaz diyebilirsiniz.

İlgili Makaleler
pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu