DiğerHaberler

Sık Yapılan Makyaj Hataları: Yanlış Fondöten Seçimi

Makyaj söz konusu olunca konuşulacaklar listesi uzayıp gidiyor. Bugün makyaj konusunda yapmamız gerekenleri değil yapmamamız gerekenlerden bahsedelim istiyorum.

Makyajın en temelidir fondöten kullanımı. Makyajın nemlendirici sonrası ilk zincir halkasını oluşturur. Doğru bir fondöten sürümü makyajınızın ömrünü uzatır. Ama makyaj esnasında fondöten de yapılan yanlışlıklar makyajda istenilmeyen sonuçlara yol açabilir. Yanlış fondöten kullanmakla başlayabiliriz. Bayanlar teninizden açık renk ya da koyu renk fondötenler kullanmamalısınız. Teninizi daha açık ya da koyu renk göstermek istemeniz ve bu şekilde bir fondöten sizi maske takmış gibi gösterecektir.Fondöteni alırken elinizde deneyerek almak yanlış bir yoldur. Çünkü yüzünüz daha çok güneşe maruz kaldığından ellerinizden daha koyu renktedir. Boynunuza en yakın yer yani alt çene kısmınıza deneyerek fondöten renginize karar vermelisiniz. Rengi boynunuzla eşitleyin. Fondöten yüzünüzde kayboluyorsa bu sizin için doğru bir tercihtir. Eğer cildinizde kendi ten renginizden daha açık bir renk kullanmak da ısrar ediyorsanız, alnınıza, yanaklarınıza, alt çene kemiğinize, boynunuza ve burun kemiğinize bronzer ya da pudra sürmelisiniz. Artık fondöten renginizi nasıl doğru bir şekilde seçeceğinizi biliyorsunuz. Ele sürülerek fondöten alınmaz. Doğru bilinen yanlışı burada kırmış bulunuyoruz.

Makyaj sonrasına gelindiğinde ise fondöteni cildinizden iyi temizlemeli ve cildinizi arınıp, nemlendiğine emin olmalısınız. Güzel bir makyajın dayanağı sağlıklı bir cilttir.

İlgili Makaleler

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu