Güzel Sözlerİlginç BilgilerListeler

Sık Sık Duyduğumuz Klasik 10 Anne Sözü

istanbul temizlik şirketi

1. Yerleri yeni sildim

Yerleri yeni sildim

Nedense her dışarıdan geldiğimiz de yerler yeni silinmiş olur ve büyük akrobasik hareketler ile halı üzerine basa basa eve girmeye çalışırız. Şayet bunu becerecek kapasiteye erişmemişsek yerler kuruyana kadar kapıda kalmaya mecburuz. Klasik anne sözleri arasında sıklıkla duyduğumuz bir sözdür kendisi..

2. İnerken çöpleri atmayı unutma

Günde on kere inin aşağıya onunda da o kapının önünde çöp vardır. Anne bu yerinde duramaz ki illa kapının önüne bir çöp koyacak. Ata ata bitiremezsiniz. El mahkûm her inişinizde o çöpü almaya mecbursunuz. Klasik anne sözleri arasından bu lafı sıklıkla duyuyorsunuzdur

3. Bu ne böyle her yer her yerde

En klasik sözümüz de bu galiba. Anne gözü ile ev her zaman pistir. Her zaman dağınıktır. Toplanması için ise en geçerli sebep her an misafirin gelebilecek olmasıdır.

4. Beni diğerleri ilgilendirmiyor

Bu sözü ise genellikle sınavdan düşük alıp savunmamızda ama anne tüm sınıf kötü aldı cümlesini kurduğumuz zaman duyarız.

5. Arkanızı toplayan var nasılsa

Bu sözümüzü ise biz çocuklar olarak sabahları okula giderken dağınık bıraktığımız yataklar için duyarız. Klasik anne sözleri arasında favorim

6. Nereye koyduysan oradadır

Kaybolan eşyalarımızdan sorumlu olarak hep annemizi tutarız. O topladığı halde nedense kaybolan eşyamız hep bizim koyduğumuz yerdedir. Bir nevi dağınıklığımıza vurgu yapılmaktadır bu söz ile de.

7. Bunun için mi kuaföre gittin

Biz kız çocukları olarak saçlarımızın ucundan aldırdığımızı hiçbir zaman annelerimize ispatlayamayız. Onlar için saç uçlarından aldırmak her zaman gereksiz harcamadır.

8. Ekmeksiz ye

Yemeğin başında ekmekle ye diye tutturan annemiz, ileriyi görüp yemeğin bitmeyeceğini anladığı zaman ekmeksiz ye bitsin demeye başlar.

9. Atlet giy

Kızda olsanız erkek de olsanız mevsim yaz da olsa kış da olsa o atleti giymek zorundasınız. Şayet hastalanırsanız bunun tek sorumlusu atlet giymemeniz.

10. Erken yatın, erken kalkın

Neymiş efendim uyuyanın üstüne güneş doğmazmış. Klasik anne sözleri arasında kesinlikle yer alması gereken bir söz.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu