Ekonomi ve FinansHaberler

Serdar Bilgili ABD’de Yatırıma Doymuyor

Bir dönem Beşiktaş JK başkanlığı da yapan iş adamı Sedar Bilgili, bir süredir ABD’li ortağı ile yaptığı yatırımlarla New York’da oldukça fazla mülk sahibi olmayı başardı ve adından söz ettirmeye devam ediyor.
Bilgili Holding sahibi ve yönetim kurulu başkanı olan Serdar Bilgili, ABD’li ortağı Michael Shvo ile 2010 yılında tanışmış ve ABD’li iş adamının Seren Ceylan ile tanışıp, evlenmesine vesile olduktan sonra ortak olarak iş yapmaya başladılar ve Amerika genelinde bir çok mülk satın aldılar.
Serdar Bilgili’den 300 Milyon Dolarlık Yatırım

Son 1,5 yılda ABD’li ortağıyla birlikte toplam 1 milyar 300 milyon dolardan fazla yatırım gerçekleştiren Serdar Bilgili, yeni yatırım için girişimlere başladı. New York’ta aldığı binayı dekorasyon yaptırmak için 120 milyon dolar kredi çeken Bilgili, bir süre önce ortağı Michael Shvo ile birlikte New York 5. Cadde’de bulunan Gucci binası 135 milyon dolar fiyatla satın almışlardı, bu satın alımdan 6 ay sonra ise Miami’de yer alan Raleigh Miami Beach Hotel’i 103 milyon dolar kaşılığında satın aldılar.

TOPLAM 1.333 MİLYAR DOLAR YATIRIM YAPTILAR

Geçtiğimiz Ağustos ayında yine Miami’deki satın aldığı otelin hemen yanındaki Richmond Hotel ile South Seas Hotellerini toplamda 140 milyon dolara satın almışlardı. Son olarak New York 5. Cadde’nin en meşhur yapılarından olan Coca-Cola binasının 955 milyon dolar karşılığında satın alınmasıyla birlikte ABD’de bir çok yerde adından söz edilmeye başlandı. Bütün yatırımların toplam değerinin 1 milyar 333 milyon dolar olması New York emlak piyasasını takip edelerin de dikkatinden kaçmadı.  Şimdi bütün gözler bu ikilinin yapacağı yeni yatırımların üzerinde.

İlgili Makaleler

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu