Yaşam - insan

Satanizm Hakkında İlginç Gerçekler

Bir dönem ülkemizde adından sıkça söz edilen ve hala dünya üzerinde varlığını sürdüren satanizm hakkındaki ilginç gerçeklerden bahsediyoruz.

Satanizm orta çağda büyücülükle uğraşıp Hristiyanlıktan uzaklaşan, şeytana tapma anlamına gelen inanıştır. 19. yüzyılın sonlarına doğru Amerika ve Avrupa’nın çeşitli yerlerinde baskın bir şekilde orta çıkan fakat günümüzde eski şöhretini sürdürememiş bir inanç tarzıdır. Büyüklerimizin genelde ‘kedi kesenler’ olarak bildiği bu inanç tarzı şeytanı yüceltmek ve Yahudi-Hristiyanlara yani onların tanrılarına karşı bir başkaldırı olarak da tanımlanabilir.

Satanizm Kim Tarafından Başlatıldı

Satanizm Kim Tarafından Başlatıldı

1966 yılında Anton Szandor LaVey tarafından San Francisco’da şeytanın kilisesini kurmuş ve kendini başrahip olarak atamıştır. Bunu izleyen yıllarda satanizme ait kutsal kitap olarak bildiğimiz “Şeytanın Kutsal Kitabı” nı yazdı. Bu akımı en çok kilise hayatına karşı ve onun bilgilerinin tersi olması için yazdı. Bu bilgiler ışığında satanizm ile ilgili çarpıcı ve bilinmeyen özellikleri sizlerle paylaşmak isterim.

İlk olarak yukarıda da belirttiğim gibi Hristiyanlığın tam tersini bir inanca sahip oldukları için kutsal işaretleri ters haçtır. Şekilciliğin esas olduğu bu inanç sisteminde genellikle kıyafetlerinde ve yaşam ortamlarında daha önce görülmemiş yaratık resimleri bulunur. Çift daire içerindeki yıldız amblemi aralarındaki en yaygın işarettir. 13 sayısını kendilerine kutsal sayı olarak belirlemişlerdir çünkü Hristiyanlıkta 13. kişi Hz. İsa’yı ele veren İskariottur. Bundan farklı olarak 666 sayısını önemserler çünkü kendilerine göre şeytanla ilgili ayet sayısına denk geldiğine inanırlar.

Neden kediler?

Satanizm de ayrıca kediye büyük önem verilir. Kedinin şeytana en yakın hayvan olduğunu öne sürerek ayinlerinde kedi kesip ruhlarının şeytanla birleştiğine inanırlar. Ayrıca kedi kanı içerek ölümsüzlüğe ulaşacaklarını öne sürüp inançlarından çok farklı olarak şeytanı da yenip dünyayı ele geçirmeyi planlıyorlardır. Şeytanı kendilerine tanrı olarak gören bu inanç sisteminde şeytanı yenip dünyayı ele geçirmek sizce de bir çelişki değil mi? Belki de bu tarz düşünce inancın bir parçasıdır?

Bir başka çarpıcı özellikleri ise kendilerinden başka hiç kimseyi ayinlerine almazlar ve ayinlerde olan biteni başkasına anlatmak kesinlikle yasaktır. Eğer yasaklar çiğnenirse o kişi farklı şekilde cezalandırılır. Örneğin vücutta sigara söndürmek ve elleri ayakları bağlanıp kafasına boş bir teneke geçirilip çıldırana kadar tenekeye su damlatmak bu cezalardan bir kaçıdır.

Kendi içinde çelişkiye düşen ve büyük bir kitleye sahip olmayan bu inanç tarzı günümüzde varlığını halen korumaktadır.

pomeranian boo fiyatları

2 Yorum

  1. Her dine ve her siyasi görüşe saygım vardır ama saygımın sınırını şu kişiliksizler aşar: karşıt görüşü hakkında bilgi sahibi olmadan atıp tutan. Ve bilmediği konular hakkında kendi görüşüne uygun yorum yapanlar.

  2. Ah şu bilgisizlik.. ülkemizin en büyük sorunlarından birisi. Bilmeden konuşmak biliyormuş gibi söylemek. Oysa ki kitaplar boşuna mı yazıldı. Şimdi dışarı çık satanist nedir de. Kedi kesip yiyorlar derler..

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu