Gezi RehberiListeler

Napoli’ye Nasıl Gidilir? Napoli’de Gezilecek Yerler

Napoli Hakında Bilgiler

Napoli Hakında Bilgiler

Napoli İtalya’ nın başkenti olan Roma’ nın 250 km güneyinde yer alır. Merkez liman özelliği taşıyan bir şehir. Napoli körfezi ve iki volkanik bölge arasında bulunur. Bölgenin limanı Avrupa’ nın en büyük limanlarından biridir. İtalya’nın en büyük üçüncü büyük şehridir. Şehir, İtalya’ya mimari, kültürel, sanatsal açıdan büyük önem katıyor. Şehirde ki limanın yakının da bulunan Castel Şatosu insanı geçmişe götürür. 

Şehir tarihsel açıdan oldukça büyük öneme sahiptir. Osmanlı döneminde de bu şehirle deniz yolu bakımından ilişkiler olmuştur. Şehir ekonomik bakımdan oldukça gelişme göstermiştir. Karaborsa faaliyetleri oldukça fazladır. Napoli şehrinde soğuk ve ılıman bir iklim görülüyor. İlde belirgin yağış görülmektedir. Kurak aylar bile yağışlı geçmekte. Napoli’de ki resmi dil İtalyancadır. Bölge de şehir içi ulaşım kolay sağlanır. Otobüs, tramvay ve metro ulaşımlarıyla istediğiniz yere gidebilirsiniz. Şehrin turistlik yerlerinden olan Capri Adasına feribot ile gidilir.

Gezilecek Yerler:

Palazzo Reale

Palazzo Reale

Napoli kralının kullandığı saraylardan birdir. Görkemli bir görüntüsü vardır. Ziyaretçilerin en çok geldiği yerlerden biridir. Müze olarak ziyaret edilen yerde kütüphane de bulunur. Birçok değerli eser yer alır. Saray Kral 3. Philip için yapılmış. Ancak Kral sarayı göremeden vefat etmiştir. Saray içerisinde Hz.İsa’nın doğumunu anlatan bölüm dikkat çekicidir. Saray içerisin de bazı Napoli Krallarının da büstleri bulunur.

Castel Nouvo

Castel Nouvo

Yeni Kale anlamına gelir. Angevinler tarafından yapılmıştır. İçeri de çok sayıda tablo heykel bulunur. Rönesans dönemine ait yapıtlarda görülüyor.

Ulusal Arkeoloji Müzesi

Ulusal Arkeoloji Müzesi

Dünya’nın en iyi Roma dönemi müzesidir. Bura da bulunan eserler oldukça fazladır.

Napoli ile ilgili diğer içerikler:

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu