HaberlerOtomotiv

Jaguar I-Pace Avrupa’da Yılın Otomobili Seçildi

Çok güçlü adayların yarıştığı 2019 Avrupa’da Yılın Otomobili Ödülü’nün sahibi olan marka belli oldu. Bu yıl finale çıkan markalar arasında Ford Focus, Kia Ceed, Peugeot 508, Citroen C5 Aircross, Jaguar I-Pace  ve Mercedes A-Serisi otomobiller yer alıyordu. 89. düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nın başlangıç gününde yapılan final oylaması neticesinde 2019 yılının Avrupa’da yılın en iyi otomobili Jaguar I-Pace oldu.

Yarışma tarihinde ilkkez finalde ikinci tur oylamasına gidildi

Yarışma tarihinde ilkkez finalde ikinci tur oylamasına gidildi

23 ülkeden toplam 60 basın mensubunun oy kullandığı 2019 Avrupa’da Yılın Otomobili Ödülü filalinde ilginç bir olay yaşandı ve Jaguar I-Pace ile Alpine A110 eşit oy aldılar.  Yaşanan bu olay 1964 yılından beri düzenli olarak düzenlenen yarışma tarihine de bir ilk olarak geçti. İki markanın eşit oy almasının ardından ikinci tur oylamasına gidildi ve Jaguar I-Pace ödülü kazandı.

2018 Yılında ise Avrupa’da Yılın Otomobili Ödülü’nü Volvo XC40  almayı başarmıştı.
pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu