HaberlerListelerYaşamYaşam - insan

İnsan Bünyesinin Yaşadığı ve Nedenini Bilmediği Olaylar

İnsan bünyesi sürekli çalışan ve mükemmel bir senkronizasyonla işlerini halleden bir makine. Bazen neden olduğunu bilmediğimiz şeyler başımıza gelebilir. İnsanın saçı neden beyazlar? veya Kahve neden tuvalet ihtiyacınızı getirir. Bu belirtilen konularda en çok merak edilen 10 içeriği sizler için bir araya getirdik.

1. Parmaklarda oluşan siğilin sebebi nedir?

Parmaklarda oluşan siğilin sebebi nedir?

Siğil aslında yine bizim hücrelerimizin normalden fazla oluşması sonucunda ortaya çıkar. Bunun sebebi ise HPV adında bir bakteri vücudumuzda ki kesik veya yaralardan içeri girerek orada ki çalışan sistemi bozmasındandır

2. İnsan yaşlılıktan ölebilir mi?

İnsan yaşlılıktan ölebilir mi?

Tıbben böyle bir ölüm imkansızdır. Çünkü hiç bir organizma yaşlandı diye ölmez ancak yaşlanınca iyice zayıflayan organizmaların oluşturduğu hücreler belirli bir zamandan sonra organlara çalışacakları gücü veremezler ve organla çalışamaz hale gelirler. Bu nedenle insanlar ölür.

3. Kahve içince neden tuvalete çıkma ihtiyacı duyarız?

Kahve içince neden tuvalete çıkma ihtiyacı duyarız?

Her gün yeteri kadar kahve tüketmek sağlığımız için çok faydalıdır. Kahveyi içtiğimiz zaman bağırsaklarımızın kasları normalden daha çok çalışarak hareket etmeye başlar ve bu sırada insanlarda tuvalete yetişmek için koşmaya başlarlar.

İnsanlar aniden korktukları zaman birden beyine giden sinyallere karışıklıklar oluşur. Bu sırada beynimizin ön lobu işlerini normaldeki gibi düzenli yapamaz ve verilen emirler karıştığı için de normalde tutula bilecek miktarda idrarı bile insanlar altına yapabilirler.

5. Çok endişelenirsen ellerin neden terler?

Çok endişelenirsen ellerin neden terler?

Endişelendiğiniz zaman sinir sistemi vucüda değişik sinyaller yollar bundan biriside ter bezlerinin normalden fazla çalıştırılmasıdır bu nedenle hemen elleriniz terler.

6. Burunun neden biri tıkalı olur?

Burunun neden biri tıkalı olur?

Tek bir burun tıkanmasının sebebi beynimizin yine muhteşem çalışma prensipleridir. Burnumuzu kontrol eden sinir sistemi buraya çok binmesini engellemek amacıyla sürekli ikisi arasında değiştirerek çalışmalarını sağlar.

7. Gaz tutmanın sağlığa zararı var mı?

Gaz tutmanın sağlığa zararı var mı?

Her insan gaz çıkarmaya ihtiyaç duyabilir ve bundan doğal hiç bir şey yoktur asıl sıkıntı geldiği zaman çıkartmamaktır. Eğer olur da tutarsanız bu ilerde size basur, kanama ve bozuk bağırsak sendromu olarak geri dönecektir.

Daha sonradan hasta olmak istemiyorsanız gazınız gelince müsait bir yer bulup çıkartınız.

8. Denize işemek zararlı mıdır?

Denize işemek zararlı mıdır?

Boş gezen araştırmacıların yaptığı araştırmaya göre her insan ömründen 1 kere denize idrar yapmıştır sonucu çıkmıştır. Bu nedende yaptığınız bu idrar deniz için zararlı mıdır?

Kesinlikle zararlı değil zaten onun %95 i su geri kalanı ise besin maddelerinden oluşmaktadır. Yani aslında denizlerde yaşayan canlıları beslemiş bile oluyorsunuz.

Sağlığınız acısından ise hiç bir sakıncası yoktur. Siz yinede yapmayın.

9. Peki ya havuza çiş yapmak zararlı mıdır?

Peki ya havuza çiş yapmak zararlı mıdır?

Size ve çevrenize bilinen hiç bir zararı yoktur ama hijyen açısından yapmazsanız daha iyi olur. Bazı ilaçlı havuzlarda suyun rengi değişebiliyor her an rezil olma riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

10. Yaşlı insanların saçı neden beyazlar

Yaşlı insanların saçı neden beyazlar

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu