EDİTÖR BAŞVURU
Komedi - Eğlence

Günün Fıkrası : Balkabağı

Güne gülerek başlamanız için komik fıkralar paylaşalım dedik. İşte bugünün fıkrası Balkabağı

Eski zamanlarda İstanbul’da yaşayan bir derviş varmış. Tıraş olmak için berber koltuğuna oturmuş ancak bir süre sonra haddini aşan sokak serserisi bir kabadayı berber dükkânına girmiş. Dervişin kafasına vurarak, hakaretler yağdırarak kaldırmış. Berbere kendisini tıraş etmesini söylemiş. Korkusundan tir tir titreyen berber çaresizce dervişi kaldırıp koltuğa oturan kabadayı serseriyi tıraşa başlamış. Kabadayı tıraş olurken de dervişe “balkabağı gel, balkabağı git “ vs. hakaretler yağdırmaya devam etmiş. Göz ucuyla Dervişi gözetleyen Berber ağzının bir şeyler mırıldandığını görmüş.

Tıraşı biten kabadayı, çıkarken de dervişle alay etmeği ihmal etmemiş. Dışarı çıkmış. Birkaç adımdan sonra azgın bir atın çektiği at arabasının altında ezilmiş. Vücudunda kırıklar ile kanlar içerisinde kaldırmışlar.
Berber Derviş’e;
– Çok olmadı mı Derviş, Diye sormuş.

Derviş de;
– Ben hakkımı helal etmiştim ancak bu kabağın da sahibi var. Demek ki o helal etmemiş.

Originally posted 2021-11-19 09:58:33.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu