HaberlerTürkiye

Gittiğin Yerde Bahtiyar Ol, Papağan Bahtiyar


Geçtiğimiz günlerde papağanına işkence yaptığı görüntüleri sosyal medyada yayınlayan Master Piskopat Murat şikayetler üzerine önce göz altına alınmış sonrasında adliyeye sevk edilmişti. Maalesef ülkemizde hayvan haklarına dair yeterli düzenlemeler olmadığı için serbest bırakılmıştı, ancak Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde 21 günlük tedavi altına alınarak.

Halbuki %99’u Müslüman olan bir Ülkede bunların yaşanması gerçekten üzücü ve düşündürücü.  Kuranı Kerimde birçok ayette bu konuya açıkça netlik getirilmiştir: “Kim haksız yere bir serçe kuşunu öldürürse, kıyamet günü Allah onu sorguya çekecektir.”  (Kenzu’l-Ummal, h. no: 39969)

Bu insan müsvettesinin bırakın Müslümanlığından insanlığından şüphe etmeyen kaldı mı diye ayrıca sormak gerekir. Bu yaratığın yaptığı savunma ise daha trajikomikti ‘Sarhoştum, hatırlamıyorum’.

Papağan Bahtiyar ile ilgili İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi’nden Prof.Dr. Serhat Özsoy, papağanın ölüm nedenini belirlemek için patoloji sonucunu beklediklerini ancak uzun süreden bu yana iyi beslenememiş ve zayıf düşmüş olabileceğini söyledi. Ayrıca kanat ve ayağında kırıklar bulunduğu belirlenen Bahtiyar’ın sol bacağının diz ekleminde çıkık ve başında yumuşak doku zedelenmesi tespit edilmişti. Bütün bunların yanısıra 10 yaşındaki bir çocuğun zekasına sahip olan bu türdeki papağanların yapılanları unutmayacak yapıları var. Bu sebepten dolayı aşırı stres altında olduğu belirlenen papağan dün ameliyata alınmıştı ancak ölümü gerçekleşti.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu