HaberlerTürkiye

Erbil’de diplomatımızı şehit eden saldırganın kimliği tespit edildi

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne bağlı emniyet müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklama ile dün bir saldırı sonrası Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğunda çalışan Türk vatandaşının ve 2 Iraklının şehit olduğu saldırıyı düzenleyen saldıranlardan birisinin kimliği tespit edildiği belirtildi ve kimliği paylaşıldı.

Yapılan açıklama da saldırıyı gerçekleştiren faillerden birisi 1992 doğumlu olan Diyarbakır doğumlu Mazlum Dağ olduğu ifade edildi.

Saldırganın kimliğinin tespit edilmesinin ardından fotoğrafı da Emniyet Müdürlüğü tarafından paylaşıldı ve bu kişi görenlerin hemen güvenlik görevlilerine ihbar etmesi çağrısını yaptılar. Emniyet güçleri kimliği tespit edilen saldırganı arama çalışmalarının da devam ettiği belirtildi.


pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu