EğitimListelerYaşam - insan

Erasmus yapmaya sizi teşvik edebilecek 10 sebep!

1.  İsteseniz de istemeseniz de insanlarla diyalog kurmak zorunda kalacaksınız, bu da sizin için Türkiye’de bir türlü yukarıya taşıyamadığınız İngilizcenizi geliştirmek için çok iyi bir fırsat olacaktır.

Erasmus ingilizce geliştirmek

2.  Her ne kadar Erasmus yaparken alacağınız derslerin bir çoğunu sunum yaparak geçseniz bile, bu sizin için olumlu bir girişim olacaktır. Anadiliniz olmadan yabancı bir ülkede insanlara hitap etmek özgüveninizi arttıracaktır.

Özgüveni artırmak

3. Ketıl da makarna yapabilir miyim acaba?, Bu herifin finalinden nasıl geçecem ben ya?, abi bu ayki internet faturasını nasıl ödeyecez?  Sorunlarının hiçbiri seni beklemiyor. Erasmus demek parti demek. Dilediğince düşünmeden eğlen.

Rahat bir yaşantı

4. Belki bir çoğumuz için inanması oldukça güç fakat Devlet erasmus yaşantınızda sizin arkanızda durur ve gideceğiniz ülkeye göre Eğitim bütçesinden size kaynak sağlar ve bu parayı geri ödemeniz gerekmez.  “Here comes to money”

Here comes to money

5. Avrupa’da ayak basmadık yer, girmedik sokak bırakmaya bilirsiniz. Isic kartıyla tren yolculuklarınız başta olmak üzere bütün seyahatlerinizi çok daha ucuza yapabilirsiniz. Bir schengen vizesine bakar, sonrası özgürlük sonrası freedoom.

mini avrupa turu

6. Daha önce hiç tatmadığınız yiyecekler ve içecekler sizleri bekliyor. Öyle ki ilk başlarda alışmakta zorlansanız dahi Türkiye’ye döndükten sonra bu yemekleri özlediğiniz bile olacak.

Avrupa yemekleri

7. Eğer ben sıla hasreti çekerim diyorsanız Avrupa’da Türk’den bol bir şey yok, elinizi sallasanız bir Türk’e çarparsınız. Türk restoranları Avrupa’nın her yerinde. Hatta biraz detaylı araştırırsanız Kuru fasulyeci bile bulmanız mümkün.

Avrupadaki Türk restoranları

8.Eğer alkol tüketmeyi seviyorsanız bu zevkinizi fazlasıyla yaşayacaksınız. Çünkü bir çok ülkede alkol sudan bile daha ucuz . Fakat siz yine de fazla abartıp sağlığınıza zarar vermeyin, bizleri üzmeyin

alcohol on shelves

9. Avrupa’da olsanız dahi dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler sayesinde çok farklı kültürleri bir arada görebilir hepsinde kendinizden bir şeyler bulabilirsiniz.

yeni arkadaşlarla tanışma

10. Her şey bittikten sonra geriye hiçbir paraya satın alamayacağınız bir hayat dersi ve tecrübe elde etmiş olursunuz. Hayata karşı yepyeni bir bakış açınız oluşur, arkanızda bıraktığınız samimi anılar ve öz güven de yanınıza kâr kalır.
Her şeyden önemlisi kendinizi artık özgür bir birey gibi hissetmeye başlarsınız. Ufkunuz ve sınırlarınız genişler, görmüş ve geçirmiş olursunuz.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu