EDİTÖR BAŞVURU
Doğa - ÇevreListeler

Dünyada Gizemi En Çok Merak Edilen 5 Yer

İçerisinde ne olduğunu merak edipte açtığınız ne kadar çok şey var kim bilir! Ortaya çıkan şey ise, gayet basit bir parça, kağıt, taş ve bunun gibi şeylerdi belki de. İşte burada yapılan şey,kişinin keşfetme dürtüsünün ortaya çıkmasıdır. Bazen alınan cevaplar ya da bulunan şeyler sizi hayal kırıklığına uğratmış ve çok başka gizemler ortaya çıkmıştır. Bu noktada anlattığımız gibi, tarihte de insanlar birçok gizemli yeri merak etmiş ve buraları araştırmışlardır. İçinde ne olduğu bilinmeyen ve en çok merak edilen yerler;

Krubera Mağarası

Krubera Mağarası

Gürcistan’ da yer alan Abhazya’nın Gagra bölgesinde ve 2190 metre derinliğinde olan Krubera mağarası, bu zamana kadar keşfedile bilen en derin mağara olarak bilinmektedir. Bu mağaranın keşfi ise 1960′ lı yıllara kadar gitmekte. Krubera’ nın keşfiyle insanlar hayret içerisinde kalmışlardı. Kimisine göre bu mağarayı en ilginç kılan şey; içinde kendine özgü ve farklı örümcek-böcek türünün olması. Bu gizemli yerin dip kısmındaysa dalış yapılabilecek su çukuru bulunuyor.

Mavi Çukur

Mavi Çukur

Unesco tarafından korunmakta olan büyük mavi çukur Belize’ ye 60 km kadar uzaklıkta bulunuyor. Doğanın mucizelerinden birisi olan bu çukur, 124 metre derinliğe ve 300 metrelik bir çapa sahip. Oksijen düzeyinin aşırı düşük olduğu çukurun içerisinde deniz canlıları maalesef yaşayamıyor.  Zaman zaman görebileceğiniz tek şey ise, köpek balıkları ve çukurun zemininde bulunan yengeçler.

Porta Magica

Porta Magica

Dünyanın turist zenginliği bakımından, belki de en güzel şehirlerinden birisi Roma. oraya gidip de fark edilmeyen veya ne olduğu bilinmeyen Porta Magica’ nın diğer bilinen adı Sihirli Kapıdır. 1600′ lü yıllarda yaşamış olan bir kişi metali altına dönüştürmek istiyordu. Yaşamakta olduğu villanın bir kalıntısı olan bu kapı,şuan hala bilim adamları tarafından incelenmektedir. İddialara göre, kapının üzerine yazılmış olan formül ile metal elementi altına dönüştürülebiliyor.

51. Bölge

51. Bölge

İçerisinde ne olduğu en çok merak edilen yerlerden birisi 51.bölge. Bu bölge ABD Savunma Bakanlığına ve Hava Kuvvetlerine ait olan ve bilinen tarafıyla uçakları, silahları inceleme ve araştırma üzerine kurulmuş bir yer. Fakat içerisinde ne olduğu açık şekilde bilinmiyor. ABD’ ye göre 51. bölgede yalnızca uçuş testleri yapılıyor ama birçok insan bu bölgede uzaylılara ait bilgiler olduğunu ve bu konuda çalışmalar yapıldığını söylüyor

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu