HaberlerTürkiye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yerli otomobil yorumu

Recep Tayyip Erdoğan’dan Yerli Otomobil Yorumu

Bir süredir çalışmaların ne halde olduğuna dair haber alınamayan yerli otomobil üretimine dair Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yorum geldi.  Yapılan açıklamalarda gerektiği taktirde yabancı yatırımcılar ile de işbirliği yapılabileceği belirtildi. Şu anki şartlarda yerli otomobil girişimine fon ayırmakta zorluk çeken Türk firmaların yerine yabancılar getirilebilir. Bu konuya dair henüz Türk firma yetkililerden bir açıklama gelmezken, ilerleyen günlerde tarafların ortak görüşme yapması bekleniyor.

 Söz konusu yerli girişimlerle yaratılmaya çalışılan otomobil olunca çalışmaların yavaş ilerlemesinden şikayetçi olan Recep Tayyip Erdoğan, “Yerli otomobilde biraz gevşeme var. Bizi oyalamasınlar, gerekirse yabancı yatırımcılarla da görüşürüz.” açıklamasını yaptı.

Çalışmaların yerli olmayan firmalar ile ilerlemesi durumunda her aşamanın ülkemizde gerçekleştirileceğini işaret eden Erdoğan, halkın biraz daha beklemesi gerektiğini belirtti. 

Açıklamalarına “Onların ilmini alacağız, mesaimize de son sürat vereceğiz. Bizde altyapı var. Türkiye’de üretilenlerin birçoğu yüzde 80’i yüzde 90’ı yerli. Tüm mesele bu ülkenin evlatlarının millilik, yerlilik meselesidir. Ciddi manada inanmak meselesidir. Biraz gevşeme var. Şu seçimlerin ardından bunları masaya yatıracağız. 5 önemli firma imzaları attı. İmzayı attınız, başlayacaksınız. Ya başlayacaksınız ya başlayacaksınız. Başlamazsanız hesaplaşacağız.” sözleriyle devam eden Cumhurbaşkanı, firmalara karşı tepkili görünüyor.

Yerli otomobil çalışmaları kapsamında imzaların 2017 yılında atıldığını ve bu zaman kadar tam anlamıyla somut bir adım olmadığını hatırlatmak gerek. Biraz da bu konuda yakınan Erdoğan’ın gelecekteki hamlesinin ne olacağı ise merak konusu.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu