İlginç BilgilerListeler

Başak Burcu İle İlgili Bilinmesi Gereken 10 Şey

1. Hizmet sektöründeki göz dolduran başarısı

Hizmet sektöründeki göz dolduran başarısı

Başak insanların istek ve ihtiyaçlarına duyarlı bir burçtur.  Bu sebeple hizmet sektörünün vazgeçilmezlerindendir. Rakamlarla arası iyidir. Muhasebe, servis sektörü, eğitim, sağlık gibi sektörlerde oldukça başarılıdırlar ve bu konuda insanları tatmin edebilirler.  Analiz etmeyi ve bir şeyleri didiklemeyi severler bu yüzden de pratik zekaları güçlüdür. En büyük dezavantajı ise mükemmeliyetçi, detaycı tavrıdır, mükemmel olmayan şeylerden tatmin olmaz, yapılmamış sayabilirler. Beraberinde çalıştığı insanları yorarlar. Ofisteki düzeni de en az evdeki kadar önemli tutarlar.

İlgili Makaleler

2. Adapte olmada bukalemuna taş çıkartır

Adapte olmada bukalemuna taş çıkartır

Deneyimleri başak burcu için önemli bir yer tutar. Öz eleştiriye yatkın olmasına rağmen bazen kendi hatalarını görmeyi kabul etmezler. İletişim ise hayatlarında önemli bir yer tutar. Kitaplara, dergilere ve yazı yazmaya meraklıdır. Değişken nitelikteki Başak’ın adaptasyon yeteneği güçlüdür. Yaşamsal anlamda bakıldığı zaman bu büyük bir avantajdır ve yeni ortamlarda genellikle sıkıntı çekmezler. Düşer ise de kalkmasını en iyi onlar bilir.

3. Burçların kutsal bakiresi başak

Burçların kutsal bakiresi başak

Zodyak’ta seksüellikle özleştirilen başak aslında bunun için çokta uygun değildir. Kutsal bakire olan Başak utangaç bir yapıya sahiptir ve ancak mükemmel eşi ve mükemmel birlikteliği yaşayacağına inanırsa kendini bırakabilir. Duyuları ve duyguları geniştir fakat diğer burçlara nazaran cinsel alanda daha az aktiftir. Genellikle soğuk, uzak tavırlar sergilerler. Çoğunlukla her şeyi uzun uzun planladığı için anlık gelişen durumlardan, hızdan hoşlanmazlar. Cinselliğin yaşamında büyük bir yer kaplamasından rahatsız olurlar.

4. Cinsellik aslında aklında!

Cinsellik aslında aklında!

Genelliklede tek eşliliği tercih ederler. Biriyle birlikte olmak isterse 2 tarafa da zaman tanınması gerektiğini düşünür. Detaycı olmasından sebep kimsenin aklına gelmeyecek detaylar onu uyarabilir, istekli hale getirebilir. Yatakta sınırlarını belli etmekten, kurallar ve kırmızı çizgiler belirlemekten hiç çekinmez. Dikkati burada da elden bırakmaz böylelikle bel kırma vakaları en az seviyede gerçekleşir. Ve cinsellikte zihin alışverişinin olması gerektiğine inanır. Partnerinin entelektüel biri olması daha kolay uyarılmasını sağlar. Onu aklınızla etkileyin.

5. “Başaklar ne sever yahu” diyorsan

“Başaklar ne sever yahu” diyorsan

Başak’ı hediyeyle nasıl mutlu ederim derseniz açıklayalım. Bilgisayarı yoksa yeni bir bilgisayar ile çok mutlu olacaktır. İletişimci bir burç olduğundan sanal ortam tam ona göredir, yani internet faturasını öderseniz de size hayran kalabilir. Başak kadını için renkli, zarif, ipek bir eşarp alabilirsiniz.Başak erkeği ise elleriyle çalışmayı sevdiği için el matkabı, temiz ve titiz olduğu için arabasına minik elektrikli süpürge iyi bir seçim, aynı şekilde alet kutusu veya elektrikli ayakkabı parlatıcısı işine çok yarayacaktır.

6. Başakların dikkatine

Başakların dikkatine

Temizliğe, hijyene, sağlığa ve beslenmeye en çok önem veren burç başaktır. Detaylara çok önem verdiği, algıları çok kuvvetli olduğu için sinir sistemi oldukça hassastır. Bağırsak rahatsızlıkları, ülser, apandisit, kabızlık, peklik, yanlış beslenme ve bundan kaynaklanan bağırsak bozuklukları, her türlü psikosomatik hastalıklar Başaklarda çok sık görülebilir. Başak’ın bağırsaklarını çalıştırması ve terbiye edebilmesi açısından tahıl ağırlıklı bir diyete öncelik vermesi yararlı olabilir, bi sıkıntı varsa doktora görün deriz sevgili Başak.

7. Finans danışmanınız bir Başak olmalı

Finans danışmanınız bir Başak olmalı

Başak para konularında bugünü, yarını ve geleceği düşünerek planlı, stratejik hareket etmeyi sever. Lakin Aslan gibi risk almaktan da korkmaz. Başkalarına hizmeti sevdiği gibi, finans anlamında destek vermekten de sakınmaz. Hijyen ve sağlığı çok önem veren Başak en büyük harcamalarını da bu alanda yapmaktan çekinmez. Evlerinde en çok biten ve yeniden alınmak zorunda kalınan malzemelerinin de hijyen ve temizlik malzemeleri olması kaçınılmazdır.

8. Yüksek fiziksel motivasyon

Yüksek fiziksel motivasyon

Toprak elementinden olmasına rağmen, değişkenliğin getirisiyle  genelde oldukça yüksek bir metabolizma hızına sahiptir. Fakat sindirim sistemi özellikle de bağırsakları Başak’ın en sorunlu olduğu vücut alanıdır. Bu yüzdende beslenmesine en dikkat etmesi gereken burçlar arasında yer alır. Mümkün olduğunca taze sebze ve meyveye yer verilen bir diyet Başak için ideal olabilir. Başak için en uygun sporlar ise bisiklet, yürüyüş ve yer jimnastiğidir. Bizim bildiğimiz, Başak istediği fiziksel görünüme istediği sürede muhakkak ulaşır.

9. Acele aşka başak karışmaz

Acele aşka başak karışmaz

Gel gelelim ilk buluşmaya, iyi konuşma yeteneğine sahip olduğunu söylemiştik, bu yüzden konuşabileceğiniz sakin ve kaliteli bir yer ilk buluşma yeriniz olabilir. Başak ile rahatça her konuyu tartışabilirsiniz fakat bunu ilk buluşmadan yaparsanız kalkıp gitme ihtimali yüksek.  Mahrem konuların konuşulmasından, sırların paylaşılmasından, problemlerin ortaya  ilk günden dökülmesinden hiç mi hiç hoşlanmayacaktır. Ayrıca sizi ilk günden taktir edip, yüceltmesini beklemeyin emin olması, ölçüp biçmesi ve sıkı bir değerlendirmeden geçirmesi gerekli.

10. Sırası geldi artık söyle bana

Sırası geldi artık söyle bana

Genellikle pratik ve ulaşılabilir amaçları olan partner seçmeye özen gösterirler. Başak insanı yaşamını paylaşacağı kişiyi bir kez bulduğunda ona her zaman sadık kalmaya çalışacaktır. Onu mutlu etmek isteyecektir, Fakat sadece sorumluluk sahibi, hassas ve entelektüel yanı kuvvetli insanlar bir Başak’ın aşkını anlayabilir. Dışarıdan o kadar kolay anlaşılmasa bile sıcak, samimi ve dürüst bir yapıya sahiptir. Onun kalbini bir kez kazanan kendini onun sıcaklığı ve vericiliğinin içinde bulur.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu