Gezi RehberiListeler

Antalya’nın Dünyanın En Güzel Şehri Olduğunu Kanıtlayan Yerleri

Dar bir geçit: Kaleiçi

Dar bir geçit: Kaleiçi

Kaleiçine girince geçmiş çağlardan güzel bir atmosfer sizi sarıyor. Eski geçmişi yansıtan bir doku karşılıyor sizi. Gidilmesi gerekenler listesinde ilk sıraya yazmanızı öneririz.

Termessos Antik Kenti

Termessos Antik Kenti

Tarihe dayanan faklı mimariler görmek isteyenlerin gitmesi gereken bir yer. Her yerden tarihi yapı fışkırıyor. Ormanın içinde ve dağın tepesinde harika bir konumda, enfes bir manzaraya sahip.

Düden Şelalesi

Düden Şelalesi

Doğa, deniz, şelale, şehir, park hepsi iç içe. Gidip doyasıya suyun denizle birleşmesini seyredin. Çayı seviyorsanız odun ateşinde demlenmiş bir çay da için.

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı

Doğanın verdiği bu güzelliğe hayran kalacaksınız. Denizi berrak ve temizdir. Bütün dünyada tanıtım yapılmalı. Çünkü dünyaca ünlü plajlardan hiçbir farkı yok.

Köprülü Kanyon

Köprülü Kanyon

Antalya’ya gidip kesinlikle ziyaret edilmesi gerekir. Doğal güzellikleri, günlük rafting turları, piknik alanları ve kamp kurabileceğiniz yerler bulunmaktadır. Bu güzelliği kaçırmayın!

Oymapınar Gölü

Oymapınar Gölü

Burayı diğer baraj göllerinden ayıran en önemli özellik içinde tekne turlarının olması. doğa severler için biçilmez kaftan. Gezilecek mağaraları var ve mağaranın içi çok serin, giderseniz yanınıza uygun bir kıyafet almanızı öneririz.

Güver Uçurumu

Güver Uçurumu

Güver uçurumunu mutlaka görmelisiniz. Muhteşem bir uçurum. Tabii yükseklik korkusu olanlar için çok uygun olmayabilir. Birkaç yerinde seyir terası var ve bu seyir teraslarından izleyebilirsiniz.

Antalya Müzesi

Antalya Müzesi

Oldukça geniş yer kaplayan bir alan. 14 sergi salonu ile heykel ve değişik eserlerin sergilendiği açık hava galerileri ve bahçeleriyle görülmeye değer.

Likya Yolu

Likya Yolu

Doğayı seven herkesin mutlaka bir kere yapması gereken bir yolculuk. Kendinizle baş başa kalıp sınırlarınızı zorluyorsunuz. Yolda keyifli deneyimler yaşamak da cabası.

Göksu Nehri

Göksu Nehri

Kesinlikle gidip görmenizi öneririz. Son zamanlarda bir takım sebeplerden dolayı suyu azalsa da hala çok güzel. Özellikle çok farklı bir rengi var.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu