Haberler

ABD’den Fethullah Gülen’in İadesiyle İlgili Açıklama Geldi

ABD BASINI, GÜLEN’İN TÜRKİYE’YE İADE EDİLECEĞİNİ İDDİA ETTİ

ABD BASINI, GÜLEN'İN TÜRKİYE'YE İADE EDİLECEĞİNİ İDDİA ETTİ

Ünlü Amerikan televizyonu NBC yaptığı haberde, Amerika Birleşik Devletlerinin Pensilvanya’da yaşayan FETÖ lideri ilgili iddiasına göre Beyaz Saray yönetiminin federal kurumlardan Gülen’in iadesinin mümkün olup olmadığıyla ilgili bir araştırma yapılmasını istediğini belirtti.

NBC haberinde, Trump’ın Adalet Bakanlığı, İç Güvenlik Bakanlığı ve FBI’ın yer aldığı federak kurumlardan Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iade edilebilmesi için yasal yolların incelenmesini istediğini bildirdi.

Federal kurumlarda çalışan bir üst düzey çalışanın kaynak olarak gösterildiği haberde, Gülen’in iade edilmesindeki asıl amacın Türkiye’de yaşanan Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle Suudi Arabistan yönetimine Türkiye tarafından yapılan baskının azaltılması olduğu da iddia edildi.

TÜRKİYE’DEN GELEN BELGELERİN DEĞERLENDİRİLMESİ SÜRÜYOR

NBC tarafından yapılan haberin ardından ABD Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yaparak ”Beyaz Saray Gülen’in iadesiyle ilgili herhangi bir görüşme yapmadı. Türkiye’den gelen belgelerin değerlendirmesi sürüyor”  diye belirtti.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu