İzmir' in Çeşme ilçesine bağlı olan Alaçatı beldesi bir tatil merkezidir. Tarihi taş evleri ile namını duyurmuş olan bu belde rüzgar sörfüne uygun hava şartları ile de tercih sebebi olmaktadır. İzmir şehir merkezine uzaklığı 77 km olan belde, çeşme plajlarına yakınlığı sebebi ile de büyük ilgi görmektedir. Yılın dört mevsimi ulaşımı kolay olan bu beldeye özellikle tatil aylarında daha sık seferler düzenlenmektedir.

1. Alaçatı'ya Otobüs İle Ulaşım

Alaçatı'ya Otobüs İle Ulaşım

Türkiye'nin hemen hemen tüm illerinden Alaçatı'ya direk otobüs bulabilmeniz mümkündür. Bu sayede tek bir araç ile tatilinize başlamanız mümkün olacaktır.

2. Alaçatı'ya Hava Yolu İle Ulaşım

Alaçatı'ya Hava Yolu İle Ulaşım

Alaçatı 'da hava limanı bulunmamaktadır. Bulunduğunuz şehirden hava yolu ile İzmir Adnan Menderes Hava Alanında inip Çeşme ' ye otobüsle ulaşıp, Alaçatı minibüsleri ile de tatil merkezine geçebilirsiniz. 

3. Alaçatı'ya İzmir Otogardan Ulaşım

Alaçatı'ya İzmir Otogardan Ulaşım

Nisan ve Kasım aylarında saat başı sefer yapan Çeşme Seyahat Otobüsleri diğer aylarda daha seyrek olarak İzmir - Alaçatı - Çeşme güzergahında seferler düzenlenmektedir. 19 TL ücret alınan bu yolculuk 1,5 saat sürmektedir.

4. Alaçatı'ya ESHOT İle Ulaşım

Alaçatı'ya ESHOT İle Ulaşım

Toplu taşıma firması olan İzmir Büyük Şehir Belediyesi'nin otobüsleri ile Alaçatı ' ya iki otobüs aktarma yaparak gidilebilmektedir. Fahrettin Altay dan kalkan 725 numaralı otobüslerle ilk olarak Urla ya varılır. Urla ile Çeşme arasında sefer yapan 760 numaralı otobüsler ile Alaçatı ' ya ulaşmanız mümkündür.

5. Alaçatı'ya Kiralık veya Özel Araçla Ulaşım

Alaçatı'ya Kiralık veya Özel Araçla Ulaşım

Özel araç ile yeni yol kullanılır ise Alaçatı 'ya 45 dakikada varabilirsiniz. Eski yolu tercih ederseniz 1 saatlik bir yolculuk ile Alaçatı'ya ulaşabilirsiniz. Özel aracınızla İstanbul ' dan Alaçatı'ya gitmek istiyorsanız yolculuğunuz dokuz saat sürecektir. İzmir güzergahını takip ederek kolay bir şekilde Alaçatı ' ya ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları