Gezi RehberiListeler

Singapur Gezi Rehberi

1. Singapur Nerede, Nüfusu Nedir ve Ana Dilleri Nelerdir?

Singapur Nerede, Nüfusu Nedir ve Ana Dilleri Nelerdir?

Kuzey yarım kürede yer alan Singapur, Güneydoğu Asya’da bulunmaktadır. Singapur, daha detaylı olarak, Malezya’nın güneyinde yer almaktadır. Az önce de belirtildiği gibi, konumu açısından sıcak bir ülke olma özelliğine sahiptir. Singapur, 5 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Resmi dilleri, İngilizce, Malayca ve Çince olan bir şehir devletidir.

2. Şehirdeki Yasaklar

Şehirdeki Yasaklar

En şaşırtıcı yasakların başında kuşkusuz sakız çiğneme yasağı gelmektedir. Sakız çiğnemenin cezası ise 1000 dolardır. Ayrıca, yerlere çöp atmak yasaktır. Bir çok yerde olduğu gibi, burada da kapalı alanlarda sigara içmek yasaktır. Bir çok yerde görülen bir diğer yasak ise, toplu taşıma araçlarında yemek-içmek yasağıdır.

3. Singapur Para Birimi ve Saat Farkı

Singapur Para Birimi ve Saat Farkı

Singapur doları, 2,5 lira civarındadır. Saat farkına bakılınca ise, Türkiye ile olan saat farkı 5 saattir. Saat olarak ileridedirler.

4. Singapur’a Nasıl Gidilir?

Singapur'a Nasıl Gidilir?

Direkt uçuşlar bulunmaktadır. Uçuşlar, Türkiye’den gidildiğinde 12 saat sürmektedir. Ayrıca, Singapur’a giderken vizeye de ihtiyaç yoktur. Singapur Havalimanı ise dünyanın en güzel havalimanı unvanını almıştır.

5. Singapur Otelleri

Singapur Otelleri

Ucuza oteller bulunabileceği gibi, fiyatları çok yüksek olan oteller de vardır. Özellikle Chinatown ve Little India Singapur’da ucuz otellerin bulunabileceği yerlerdir.Örnek olarak The Bohemian Chic, Chinatown’da bulunan bir oteldir.

Singapur hakkında daha fazla bilgi için Singapur Nerede Ve Nasıl Gidilir? yazımızı okuyabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu