Gamescom’un bu yılki ayağı -bu sayfalardaki oyunlardan da görebileceğiniz gibi- bayağı bir kısır geçse de belli başlı büyük yapımlara daha yakından bakma fırsatı yakaladık. Etkinliğin benim açımdan en ilgi çekici başlığı ise Biomutant oldu.

Biomutant, kıyamet sonrası bir dünyada insanlaşmış hayvanların fink attığı topraklarda geçiyor. Zaten oyunun tanıtımında da “Kıyamet sonrası bir kung-fu fablı” ibaresi, Biomutant’ın nasıl bir yapıda olduğunu anlatıyor. Açık dünya konseptine dayalı ve RYO unsurlarıyla bezeli Biomutant’ta henüz ismi açıklanmayan, sert bakışlı bir rakunu canlandıracağız. Oyuncular, isterlerse psişik güçler ekleyip havada süzülme ya da telekinezi gibi özelliklere sahip olabilecekler. 

Ayrıca cyberpunk-vari robotik kol ve eklentilerle birlikte karakterimizin sınırlarını zorlayacağız. Eh, bunlardan hiçbiri hoşunuza gitmezse Kung-fu ile düşmanlarınızın ağzının orta yerine çatara patara dala bileceksiniz. Biomutant’ın ana hikayesine tanıtım fragmanlarında değinilmiyor. Oyunun resmi sayfasında ise Yaşam Ağacı olarak bilinen kutsal bölgenin bir tür hastalıkla boğuştuğu ve bu yüzden Yeni Dünya’nın sonunun geleceği belirtiliyor. Biz de bu durumu engellemek amacıyla çeşitli kabileleri bir araya getirmeye çalışacağız. Oyuncuların vereceği her karar oyunun sonuna etki edecek. Ne diyelim, umarım Experiment 101, 2000’li döneme atıflarda bulunan, eğlenceli bir oyun çıkarır.

Biomutant Sistem Gereksinimleri

Biomutant Sistem Gereksinimleri

Biomutant Çıkış Tarihi

Tanıtılan ve 25 dakikalık oynanış videosu yayınlanan Biomutant oyununun resmi çıkış tarihi net olmasa da 2018 yılının ilk çeyreğinde çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Biomutant 25 dk Oynanış videosu - gameplay

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları