ListelerTasarımlar ve Sanat

20000 Adet Vida Kullanılarak Yapılmış 3D Portreler

Bruce Mackley isimli bir sanatçının yüzlerce saat üzerinde durarak tamamladığı yarım resim, yarım heykel, denge, karışıklık ve uyum konularının bir araya geldiği harikulade bir çalışma olarak karşımıza çıkıyor. Bu tasarımı tamamlamak için 20.000 adet vida ve bu vidaları taktığı çam pano kullanmış.

Çalışma bir nebze endüstriyel bir tasarım gibi gözükse de aslında çok zorlu bir tasarım aşamasından sonra görenleri kendine hayran bırakan 3 boyutlu bir portre meydana gelmiş. Tabloda doğru ayarlamaları yapabilmek için vidaların yüksekliklerini ve aralıklarını yavaş yavaş hazırlamış.

Sanat eserlerine merakı olanların vazgeçilmezi olabilecek bu tablolar sergilerde gösterildikten sonra bir çok kişi tarafından alınmak istese de sanatçı henüz satmayı pek planlamıyor. Aşağıda 2 adet tablonun tamamlanmış ve hazırlanış aşamalarını takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler
pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu