EDİTÖR BAŞVURU
ListelerTasarımlar ve Sanat

Dikkatle Kesilmiş Yapraklardan Oluşan Harika Sanat Eserleri

İngiltere’de yaşayan 38 yaşındaki Omid Asadi isimli sanatçı İran’lı eski bir mühendis aynı zamanda da şampiyon bir boksör. Bir mühendisin ne kadar detaylı çalışabileceğini tahmin edebiliriz fakat bir boksörün ne kadar ince iş yapabileceğini düşünmek pek kolay değil. Bu anlamda bir boksörün sert duruşu karşısında aşağıda görebileceğiniz kadar ince detaylı bir çalışma yapması aslında sanatın önemini ve bir sanatçının istediğine neler yapabileceğini aşağıdaki fotoğraflarda göreceksiniz.

Sanatçı sıradan bir yaprağı hassas bir sanat eserine dönüştürmek için çok zaman harcayan bir süreçle formlar ve şekiller oluşturmak için kesme ve oyma teknikleri kullanıyor. Genel olarak, dikkatini çekmedikçe sıradan şeyleri fark etmeye eğilimi olmadığımızı göstermek için çevremizi görme biçimlerinin arasındaki farkı tasvir etme yoludur.

Yaprakları kesme işlemiyle yapılan bu eserler şahsen benim çok ilgimi çekti ve bu yüzden sizlerle paylaşmak istedim. Umarım sizinde hoşunuza gider.

Silüet tasarımı

Silüet tasarımı

Sanatçınnı kendi portresi

Sanatçınnı kendi portresi

Karga

Karga

Soyut Kalıp Kesme

Soyut Kalıp Kesme

Çark Dişlileri

Çark Dişlileri

Barış güvercini

Barış güvercini

Dikkatle Kesilmiş Yapraklardan Oluşan Harika Sanat Eserleri

Originally posted 2018-01-02 08:56:57.

İlginiz Çekebilir

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu