HaberlerTürkiye

1.8 Tonluk Şerif 40 Bin TL’ye Alıcısını Bekliyor

Hatay Reyhanlıda besicilik yapan Mehmet Emin Yumuşak, Kurban bayramı öncesinde satmak için kurban pazarına çıkarttığı 1.8 ton ağırlığındaki “Şerif” isimindeki boğasını 40 bin liradan satışa çıkardı. Besici Yumuşak’ın kurban için satışa çıkarttığı ve iki yaşında olan boğası rekor düzeydeki fiyatı ve büyüklüğüyle herkesin ilgisini çekiyor.

Mehmet Emin Yumuşak, AA muhabirine verdiği röportajda, “Şerif” isimli boğasının doğundan sonra kendi işletmesinde büyüttüğünü belirtti.

MERAKLILAR ŞERİF İSİMLİ BOĞAYI GÖRMEYE GELİYOR

MERAKLILAR ŞERİF İSİMLİ BOĞAYI GÖRMEYE GELİYOR

Boğanın iki yıl içerisinde 1,8 ton ağırlığına ulaştığını belirten Yumuşak, “Hayvanı 40 bin liradan satışa sundum. Boğayı merak eden çok sayıda kişi görmeye geliyor. Alıcısına hayırlı olsun.” dedi.

GELECEK YILKİ HEDEFİ 2 TON

Yumuşak, işletmesinde halen besiciliğe devam ettiğini ve gelecek yıl da 2 tonluk bir boğayı satışa çıkartmayı hedeflediğini söyledi.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu