HaberlerListeler

Türkiye 2020 yılında 5G ile tanışacak


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, ziyaret için gittiği Bolu’da Bolu Güney Çevre Yolu Şantiyesi’nde de incelemelerde yaptı. Bu ziyareti sırasında basına kapalı olarak yapılan toplantıdan sonra açıklamalar yaptı. 

Türkiye’nin  fiber optik altyapısını geliştireceklerini anlatan Bakan Mehmet Cahit Turan, Tüm vatandaşlarımıza hizmet verecek fiber optik altyapısını geliştireceğiz. Ülkemizde şuanda 4.5 G hizmet seviyesinde bir altyapımız var. 74 milyon adet abonemiz 4.5G hizmetinden faydalanıyor. Ama biz bununla da yeterli kalmayacağız. Önümüzdeki süreçte, 2020 yılında 5G hizmetini İnşallah Bolu’da ve ülkemizin önemli merkezlerinde hizmete sunacağız” dedi.

BOLU EŞREF BİTLİS KIŞLASI HAVA ALANI SİVİL HAVACILIĞA AÇILACAK

Bolu’da turizm geliştirilmesi içinde bir çok yatırım yapılacağını belirten Turhan, Bolu’da D100 karayolu üzerindeki Eşref Bitlis Kışlasının da sivil havacılık için kullanıma açıklayacağını belirtti ve “Bolu ilimizin turizm potansiyelinin yüksek olması nedeniyle, Eşref Bitlis Kışlası içerisindeki havaalanını sivil uçuşlara açmak maksadıyla, Sivil Havacılık ve Devlet Hava Meydanları işletmesindeki teknik ekibimiz çalışmalarını sürdürüyor. Burada bir takım iyileştirme çalışmaları yaparak, gerekli idari ve teknik çalışmaların tamamlanmasından sonra da bu bölgeyi sivil uçuşlara açmayı planlamaktayız” diyerek konuşmasını tamamladı.

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu