Kimdir?

Stephen King Hakkında Muhtemelen Bilinmeyen 10 Gerçek

Stephen King hakkında bilinmeyen bir çok şeyi de yazdık. İşte Stephen King hakkında bilinmeyen ve okuyanları şaşırtacak gerçekler.

Stephen King’i tahmin ediyorum ki duymayan kalmamıştır. Kitapları, onlara uyarlanan filmleri ve yaşam tarzıyla ünlüdür. Stephen King’i tanımayanlar için ya da ismini duyup da kim olduğunu bilmeyenler için bu güzel insanı yakından araştırdık. Tabii ayrıca Stephen King hakkında bilinmeyen bir çok şeyi de yazdık. İşte Stephen King hakkında bilinmeyen gerçekler.

Stephen King

10- Bir çok ünlü radyo kanallarına sahiptir

Stephen King ve eşi Tabitha King, dünyaca ünlü radyo kanallarına sahipler. Bu radyo kanalları çok uzun zamanlar önce yayına başlamış ve günümüzde eğlenceli programları ile büyük bir kitle tarafından dinlenmektedir.

9- Büyük bir “Boston Red Sox” hayranıdır

Stephen King, çok büyük bir beyzbol hayranı ve koyu bir Boston Red Sox taraftarıdır. Bu hayranlık yıllar öncesine yani çocukluğuna kadar dayanmaktadır. Hatta bu sporu ve takımını o kadar sever ki 2004 yılında bunun hakkında bir kitap bile yayımlamıştır.

8- Kitapları filmlere konu olmaktadır

Stephen King’in bir çok kitabı neredeyse hepsi bir filme konu olmuştur. Bu filmler de aynı kitapları gibi çok fazla ilgi görmüştür. Stephen King’in yazdığı eserlerde kendi oluşturduğu hayali karakterler filmler sayesinde gerçek olmuştur.

7- Kitapları 350 milyondan fazla satılmıştır

Stephen King dünya çapında tanınan ünlü ve büyük bir yazardır. Yazdıkları yok sattı denecek kadar büyük bir miktardadır. Bunu rakakmsal ifadelere dökecek olursak Stephen King’in kitapları dünya çapında 350 milyondan fazla satılmıştır.

6- 64 roman, 84 kısa öykü yazmıştır

Stephen King aynı zamanda hırslı bir yazar olarak bilinmektedir. İlk yayınladığı kitaptan bu yana tam 64 roman ve 84 kısa öykü yazmıştır. Stephen King bugün halen yazmaya devam ediyor ve yılda en az bir kitabını yayınlayarak okurları ile buluşturuyor.

Korkuların Ustası

5- Uyuşturucu ve alkol bağımlısıydı.

Stephen King’in 80’li yıllarda önemli derecede uyuşturucu ve alkol bağımlılığı vardı. Bu durum vücudunu neredeyse bitirmişti. Ancak bağımlılıktan kurtulmak için karısı Tabitha tam zamanında onun en büyük yardımcısı oldu ve Stephen King bu sayede bağımlılıktan kurtuldu.

4- En korktuğu şeyler arasında uçmak var

“Korkuların Ustası” olarak bilinen Stephen King’in bir çok korkusu var. Bu korkuların arasında uçağa binmekte yer alıyor.

3- Günde en az 2000 kelime yazmaya çalışıyor

Bütün bu kitapları yazmak için kendine günde en az 2000 kelime hedeflediğini söylemektedir. Günde iki bin kelime yazarak ortalama büyüklükte bir romanı birkaç ayda yazabilirsiniz.

2- Evini bir perili ev gibi görüyor

Korku yazarı Stephen King nasıl bir evde yaşıyor? Görünüşe göre Stephen King’in malikanesi oldukça ürkütücü bir mimariye sahip. Kendisi de bunu kabul etmektedir ve hatta evini perili ev gibi gördüğünü de söylemiştir.

1- En büyük korkularından birisi de 13 sayısı

Stephen King’in uçma korkusundan sonra ki en büyük korkularından biri de 13 sayısı korkusudur. Bu numaradan korktuğu için binalarda 13. kata asla çıkamayacağını belirtmektedir. Ayrıca 13. sayfada yazısını asla yarım bırakmadığını ve o sayfaya geldiğinde daha hızlı yazmaya başlayıp orayı hızlıca geçtiğini de söylemektedir.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu