HaberlerListelerYaşamYaşam - insan

Her yaptığınız check-in’i like eden insanlar

Şeffaflık son yıllarda teknolojiyle gelen bir mecburiyet mi oldu ne dersiniz?

Mutlu musunuz, kocaman harflerle bildiriyorsunuz arkadaşlarınıza. Yani siz artık pek saklamıyorsunuz. Hangi takımlısınız, doğum gününüz ne zaman, siyasi görüşünüz nedir, yeni bir ilişkiye mi başladınız? Bunların hepsi tek tek arkadaşlarınızın gözünün önünde. Yalnızca kendi paylaşımlarınız değil elbette ki. Başkalarının paylaşımları da size adeta ödül niteliğinde. Bir nevi kolay yoldan dedikodu operasyonu diyelim. Duygusal olarak ve görsel paylaşımlarınızın yanında bir de “gezelim-söyleyelim” paylaşımlarınız var. Harita üzerinde mavi bir nokta olarak pıtır pıtır giderken birden elinizi check-in yap tuşunda buluveriyorsunuz.

Restoranda, sinemada, iş yerinde veya tatilde yaptığınız her check-in’inizi  like’layan bir kitle var.

Restoranda, sinemada, iş yerinde veya tatilde yaptığınız her check-in'inizi  like'layan bir kitle var.

O öyle bir kitle ki daha siz yazarken hissetmişcesine anında like ile tepki veriyor paylaşımınıza. Tartışmasız da her paylaşımınızın altında isimlerini görmek mümkün. Hatta varlıkları o kadar yer ediyor ki, olur da bazen check-in’i beğenmezlerse şaşırıyorsunuz.

İlgili Makaleler

Beğenengil arkadaşlarımız tutum olarak ikiye ayrılıyor.

Bunlardan bazıları tamamen internet ortamı kankası. Günlük yaşamda sizi gördüğünde asla ve asla iki kelam etmezken yaptığınız check-in’i beğenmekten de asla vazgeçmiyorlar. İkinci gruptakiler sizi gerçekten sevenler veya sevdiğini hissettirenler. Tabii yaklaşım olarak da ayrıldıklarını unutmamak gerek. Bazıları ben onun check-in’lerini beğeniyim de o da benimkileri beğensin düşüncesinde olanlar. Bir kısmı gerçekten dostane bir yaklaşıma sahipken, “Bak görüyor musun Necmi, Asumanlar Ölüdeniz’e de gitmiş. Biz oturalım evde böyle. Neyse ben like yapayım da kıskandım falan sanmasın” diyenler de yok değil hani.

Herkes yaptığı check-in’in altında like görmek ister değil mi? Sadıkça, aksatmadan, yaz kış demeden like yapan kitlemize sahip çıkmakta fayda var. Size vermiş oldukları değerin belirtisi olduğu aşikar. Ne de olsa kimse kimseyi bu zamanda like’lamaya mecbur değil, değil mi? :)

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu