Hayvanlar Alemi

Dünya’nın En Pahalı 10 Kedi Cinsi

Evde bakmaya alıştığımız ve bir çok aileye en yeni üye olarak katılan kedilerin bir çok türü bulunuyor. Listemizde en pahalı kedi cinslerini listeledik.

istanbul temizlik şirketi

Kediler dünyadaki en yaygın evcil hayvanlardan. Bazı insanlar evcil hayvan olarak kedi beslemeye soğuk baksa da kedilerin evcil hayvan olarak popülaritesinin düşmeyeceği bir gerçek. Kedilere cinsine, az bulunmasına veya saflığına göre bir fiyat biçiliyor. Bu listede dünyadaki en pahalı , fiyatları el yakan kedilere bir göz atmış olacağız. İşte en pahalı kediler…

10. British Shorthair:

Listeye onuncu sıradan giriş yapan British Shorthair, İngiltere’de en çok tercih edilen kedi cinslerinden biri. Bu kediler aynı zamanda şov hayvanları. Durgun bir yapıları var ve bu yüzden evde beslemek için biçilmiş kaftan bu tür.

Fiyat : $500 – $1,500

British Shorthair

9. Scottish Fold:

Dokuzuncu sırada Scottish Fold denen bu inanılmaz şirin kediler var. Bu türü diğerlerinden ayıran fiziksel farklılıkları ile birlikte evde size sevecen bir şekilde yoldaşlık etmeleri. Bu özellikleri çok rağbet görmelerine dolayısıyla fiyatlarının yüksek olmasına yol açıyor.

Fiyat:$200 – $3,000

Scottish Fold

8. Sfenks kedisi (Sphynx)

Sıradaki kedi dünyada tüyleri olmayan tek kedi unvanını taşıyor. Çok popüler olmalarına rağmen bunlara özel bir bakım gerektiğinden zahmetli bir iş.

Fiyat:$300 – $3,000

Sfenks kedisi

7. Mavi Rus Kedisi:

Listedeki yedinci sırayı Mavi Rus Kedisi alıyor. Resimden de anlaşılacağı gibi bu kediler oldukça meraklı, çevreleriyle ilgili, şakacıdırlar ve oyun severler. Oldukça zeki olan bu kedi cinsi çocuklarla da iyi bir arkadaş olurlar ve diğer ev hayvanlarıyla iyi geçinirler.

Fiyat:$400 – $3,000

Mavi Rus Kedisi

6. Peterbald:

Listenin ortasındaki kedi cinsi Peterbald. Bu kedi cinsi deneysel bir çiftleştirme ile ortaya çıkmıştır. Bu meraklı, zeki ve enerjik kediler aynı zamanda ihtişamlı kaslara sahiptirler. Diğer evcil hayvanlarınızla uyum içinde yaşarlar.

Fiyat: $1200 – $5,000

Peterbald

5. İran Kedisi

Sıradaki türümüz İran Kedisi. Bol tüylü bu kedilerin bazılarının kuyrukları neredeyse kendilerinin 2 katıdır. Fiyatları ise el yakıyor.

Fiyat:$500 – $5,500

İran Kedisi

4. Allerca Kedisi:

Bu kedilerin genetik çalışmalarla elde edilen ve alerji yapmayan bir tür olduğunu belirtelim. Bu kedileri üreten ve pazarlayan şirket kedilerde bulunan ve alerji yapabilen geni ortadan kaldırmışlar.

Fiyat: $6000

Allerca Kedisi

3. Bengal Kedisi:

Geldik listenin sonlarına. Bu son derece güzel ve göz alıcı tür Asya leopar kedisi ile evcil türün kırması. Elde edilen kırma türün güvenilir bir evcil hayvan olması için üç , dört nesil gerekiyor.

Fiyat:$1,000 – $25,000

Bengal Kedisi

2. Savannah:

Fiyatları 50.000 doları bulabilen bu cins de melez. Ataları yabani kediler olan bu cins sadakat konusunda köpeklerle yarışıyor. Ayrıca alışılmadık bir biçimde zekiler.

Fiyat: $1,500 – $50,000

Savannah

1. Ashera Kedisi:

Listenin zirvesinde yine bir yapay tür olan Asheralar yer alıyor. Afrika yabani kedisi, Asya Leopar kedisi ve evcil bir türün kırması olan bu kediler zeki , sevgi dolu ve sadık. Bu kedilerin orijinalliği sorgulanmasına ve genetik olarak Savannah kedisi oldukları iddia edilse de bu tür en yakın rakibinin dört katı fiyata alıcı buluyor. Aynı zamanda dünyada en az bulunan kedi cinsi.

Fiyat: $15,000 – $100,000

Ashera Kedisi

İlginiz Çekebilir

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu