EDİTÖR BAŞVURU
EğitimHaberlerListeler

Çoçuğunuzun elinden tablet düşmüyor mu? ya sizde durum nedir?

Çoçuğunuzun elinden tablet düşmüyor mu? ya sizde durum nedir?

Çocuğunu tabletle terbiye etmeye çalışan yeni nesil ebeveynler

Arkadaşlarla toplu halde yemeğe gidilmiştir, masada bir çocuk vardır ve o çocuğun elinde ya tablet ya telefon. Çocuk sıkılabilir o yüzden onu oyalamak gereklidir.

Anne veya baba trafiktedir, arka koltukta oturan çocuğun elinde tablet, neden çünkü trafikte kimsenin dikkati dağılmasın.

Hastanede muayene sırası beklerken yine çocuklar ve yine elleri dolu ama o video değil eğitici bir uygulama:)

Evlere girelim…

eskiden annelerimiz kendi sıcak sesleriyle ninni söylerken yeni nesil anneler onu bile teknoloji ile çözmüş durumda, çocuk uyurken bile ninni tabletten dinletilir. ama tamamen huzurlu uyuması için yapılır bu uygulama.

çocuk yemek yemek istemiyor hemen bir video ile teşvik ediliyor, çocuk o iğrenç sesli videolara gülerken ağzını açıyor ve hooop ağızda yemek 🙂

anne baba çok yoğun çocukları için tüm gün çalışmışlar eve gelincede yine çocukları için çalışmaya devam ederlerken çocukların elinde yine tablet yine eğitici bir uygulama. anne yemek yaparken anneyi meşgul etmesin aman çocuk. baba rahat rahat haberini izlesin rahatsızlık vermesin aman!

Peki eve misafir geldi çocuk kimse ile iletişim kurmuyor mu? neden acaba?

tabletine mi gömüldü?

dışarıda yemek yerken sabretmesini öğrenemedi mi? toplum içinde nasıl davranması gerektiğini bilmiyor mu? evet çünkü elinde tablet varken bunları öğretemezsiniz o çocuğa, masadaki kişilerle aynı ortamda olsa bile o kişileri daha sonra evinize davet ettiğinizde tanımayacaktır bile, çünkü çocuk tabletin içindeydi o esnada… çünkü siz o masada onu sohbet etmesi için teşvik etmediniz ve kendi dünyasına bıraktınız.

Trafikte sohbet etmediniz, çocuk sabretmesini öğrenemedi çünkü o an o trafikte değil yine tabletin içindeydi.

gece uyurken kendiniz hikayeler anlatmadınız, kitap okumadınız ki çocukta kitao okusun.

o sizi hep telefonda meşgulken gördü ve sizi taklit ediyor! bizde anlamadık neden bu çocuklar tablete bağımlı oldu dersiniz…

İlginiz Çekebilir

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu