HaberlerListeler

Çift Ön Kamera ve Yüz Tanıma Özelliğine Sahip ZTE Blade A3

120$’a Çift Ön Kamera ve Yüz Tanıma Özelliğine Sahip Telefon

120$'a Çift Ön Kamera ve Yüz Tanıma Özelliğine Sahip Telefon

Dünyanın en büyük akıllı telefon pazarlarından birisi olan Çin’de kendisine daha büyük bir pay isteyen ZTE firması, uygun fiyatlı orta segment diyebileceğimiz yeni modeli ZTE Blade A3‘ün tanıtımını yaptı. Amiral gemisi modellerinde görmeye alışkın olduğumuz yüz tanıma özelliği ile birlikte bir çok telefonda yer almayan çift ön kamera ve aynı zamanda 4000 mAh bataryasıyla göze çarpıyor. 

Bunun yanında  ZTE Blade A3 fiyatı ise sadece 120$ olarak belirlendiği için yüksek satış rakamları yakalaması kimseyi şaşırtmayacaktır. Bu fiyata bu kadar özelliği bünyesinde bir araya getiren başka telefon modeli olduğunu sanmıyorum.

ZTE Blade A3 Teknik Özellikleri

ZTE Blade A3 Teknik Özellikleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi 4000 mAh bataryaya sahip olacak olan ZTE Blade A3’te işlemci olarak 1.5 GHz hıza sahip dört çekirdeğe sahip Mediatek MT6737T kullanılacak. Buna ek olarak 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza bulunuyor. Artırılabilir Micro SD kart yuvası da mevcut.

720p çözünürlüğünde 5.5 inç ekranı bulunan telefonun büyük bataryası da göz önüne alınırsa şarjının ortalama bir kullanımda 2 günden fazla gidebileceğini söyleyebilirim.

Android 7.1.1 işletim sistemi ile piyasaya çıkacak ve telefonda aktif yüz tanıma özelliği de bulunuyor. Telefonun yüz tanıma ile açılma süresi ise 1 saniyeden biraz kısa. Ayrıca ön kamera ile bokeh efekti verilmiş fotoğraflarda çekebileceksiniz.  Siyah, mavi ve buz mavisi olmak üzere 3 farklı renkte piyasaya sürülecek.

ZTE Blade A3 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Çin’de 6 Kasımda piyasaya çıkacak olan telefonun fiyatı 120$ olarak belirlenmiş. Avrupa pazarına çıkış tarihi ve fiyatı konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu